Ne batura! ACS Poli Timisoara vine cu mana goala din Banie

Duelul intre doua orase cu mare traditie in fotbal, dar al unor echipe cu probleme de identitate, a fost castigata de gruparea care a fost si favorita. CSU Craiova s-a impus dupa 90 de minute echilibrate, pe „Extensiv”, cu ACS Poli Timisoara, 1-0!

Ajunsa pe loc retrogradabil, dupa ce „bucurestencele” Chiajna si Voluntari au castigat in Moldava, la Botosani si Iasi, ACS Poli nu avea voie sa faca vreun pas gresit in Cetatea Baniei, in fata unei echipe cu care a reusit doua remize in sezonul regulat.

Chiar si o remiza era buna…

Craiova a inceput meciul in atac, a avut o prima repriza mult mai buna, in care si-a creat ocazii si a avut si o bara prin Ivan. Dar scorul a ramas egal, 0-0.

In partea secunda, partida a fost mult mai echilibrata, Hernandez a ratat o sansa incredibila de a marca, apoi a avut o transversala, si cum ocaziile se razbuna, Nuno Rocha a inscris un gol cat o mentinere in primul esalon. ACS Poli ramane datoare si deocamdata este intr-o pozitie care nu ii face cinste.

1-0 scor final si norii sunt parca tot mai negri pe cerul echipei banatene.

Pareri

1. Ne indreptam incet si sigur spre liga a doua… Un alt meci in care antrenorul Florin Marin a gresit schimbarile , prin inlocuirea lui Zicu si a lui Belu , pe partea caruia gazdele au inscris singurul gol al meciului …

2. Chiar daca ar juca ceva echipa Timisoarei (CEEA CE NU FACE!) jocurile sunt facute pentru voluntarii lui Mitica Corleone si pentru sintetica doamna Chiajna…
    Cum vor juca doua Poli Timisoara in aceeasi serie? Eventual in serii diferite…O preia Zambon, din nou, pe una din ele … Haz de necaz…. MARE NECAZ SI MARE SUPARARE!