Muraturi de Banat! ACS Poli Timisoara, invinsa categoric de FC Botosani

TIMISOARA. Meci cu deznodamant asteptat. ACS Poli Timisoara a fost doar un partener de antrenament pentru FC Botosani, intr-un meci restant din prima etapa a Ligii 1, amanat dupa „telenovela Rapid”.

Moldovenii, care au spulberat ACS-ul si in play-off-ul sezonului trecut, nu au avut nici acum probleme, chiar daca meciul s-a disputat la Timisoara! In linii mari, partida a fost rezolvata inca din primul sfert de ora, Fulop si Golofca ducand rapid scorul la 0-2, scor ce avea sa se consemneze la pauza, in conditiile in care vizitatorii nu s-au mai intrebuintat prea tare. Imediat ce a inceput repriza secunda, Astaftei si din nou Fulop au mai pus doua goluri pe tabela, si de aceasta data Ionut Popa nu s-a mai putut agata de arbitraje…

Formatia timisoreana a incheiat partida si cu un jucator in minus, dupa ce Catalin Doman a incasat doua cartonase galbene in numai doua minute. Si de parca nu ar fi fost suficient, Cinu a facut un hent in careu in prelungiri, iar Roland Fulop a stabilit scorul final, 0-5.

Muraturi… cu muraturi a venit Leo Grozavu, antrenorul Botosaniului la conferinta de presa premergatoare acestui joc, spunand ca echipele din Romania sunt ca muraturuile… si ca sa ajunga la nivel de icre negre sau macar o carne de vita buna, trebuie sa mai treaca ani buni! Astazi s-a vazut cine au fost muraturile!

ACS Poli: Straton – Bocşan, Cinu, Seroni, Neagu, Artean, Carstocea, Barbut, Croitoru, Vadrariu, Elek. Au mai jucat: Sorescu, Popovici, Doman.

Pentru ACS Poli aceasta a fost prima partida a sezonului in Liga 1 in care nu reuseste sa inscrie, iar urmatoarea partida o joaca tot pe teren propriu, luni, cu CSU Craiova.

1. Ce facem Dle Primar?Tocati banii degeaba.Nu ati ascultat sa lăsați echipa in B si sa o ia Recașul iar banii de la primărie sa se
    dirijeze la ASU.Timisoara a devenit rasul lumii cu aceasta echipa.

2. daca mai intra in faliment o echipa din prima liga, nu picam in b nici la anul…

3. O echipa care face de rusine acest oras. Multumim d-le primar.

4. Desfintati echipa nu-i mai lasati sa se chinuie si sa agonizeze….sunt o adunatura de…tarusi,ca jaloane nu le poti spune pt ca jaloanele au totusi niste calitati …sportive,Mai bine ati fi bagat in teren barbatii insurati din zona Fabric,ca nu luau 5(cinci) goluri de la Botosani…Sper ca acesti baieti plini de calitati,nu primesc si bani pt ca se aduna pe stadion,unde stau vreo 100 de minute dupa care pleaca multumiti acasa sau la vreun bar…ca fotbal oricum nu joaca…!

5. La fel ca si primarul nostru jalnica echipa, nu stiu de ce banii nostri merg numai pe investitii proaste. Dragi timisoareni care ati ales acet primar imi pare rau de voi. Omul asta nu asculta de nimeni el stie ca ce isi doreste el trebuie sa indeplinesca si nu nevoile oamenilor din acest oras. Imi pare rau ca foarte multi bani primesc aceste nulitati de fotbalisti iar banii respectivi nu merg in educatia unor copii care in viitorul apropiat sa ne aduca acolo unde meritam. Dar primarul nostru nu stie ce este educatia.

6. asa primarel asa echipa = desfintare !

7. FORZA UTA! Haideti mai repede cu desfiinatarea :))