Noutati :

MINUNE in Intersectia Groazei la Timisoara! Soferii ar trebui sa fie incantati!

7 septembrie, 2016 - 12:40 PM
Autor: Anonim      
Categorie: ADMINISTRATIE
17

TIMISOARA. S-a intamplat ‘minunea’ in intersectia Rebreanu cu Brancoveanu din Timisoara, supranumita si Intersectia Groazei, intrucat acolo s-au petrecut cele mai multe accidente din oras.

La cererea Politiei Rutiere, Directia Tehnica a Primariei Timisoara a luat in sfarsit masuri. Semafoarele din aceasta intersectie au fost resincronizate. Daca pana acum acestea puneau in miscare masinile in 3 timpi, iata ca s-a reusit pozitionarea lor in 4 faze, acoperind toate directiile. Asadar, soferii care vin dinspre Sagului si vor sa vireze la stanga pe Brancoveanu au cale libera, intrucat cei care sosesc dinspre Judetean trebuie sa mai astepte putin pana se face verde.
Reprezentantii politiei si cei ai Primariei Timisoara spera ca schimbarea sa fie de bun augur, iar accidentele din aceasta intersectie sa devina istorie.

A aparut insa si o problema. In aceasta noua varianta de semaforizare se formeaza cozi de masini atat dinspre Sagului spre Judetean, cat si in sens opus.

Accident violent in Intersectia Groazei, la Timisoara. Ce s-a intamplat de data aceasta? FOTO!

Dezastru in ‘Intersectia Groazei’ din Timisoara! Masina cu rotile in sus, femeie zdrobita! FOTO si VIDEO!

‘Intersectia Groazei’, la Timisoara! Inca un accident violent! Sofer: Nu se mai termina! FOTO!

Intersectia Groazei la Timisoara! Unde s-au produs cele mai multe accidente in 2015? Sofer: E jale si nimeni nu face nimic

Rating

  • 17comentarii

recomanda prietenilor

Pareri

  1. Finally!!!! Aceeasi strategie ar trebui folosita si la alte intersectii de 2 benzi cu flux ridicat de masini!!!

  2. De ce nu se face sens giratoriu? Conform statisticilor acestea sunt cele mai sigure…

    • Da se pot planta si o gramada de semafoare si semaforase.
      In sfirsit s-a luat o masura, sa vedem rezultatele.

  3. In sfarsit! SI la mai multe de genul acesta!

  4. tre ceva asemanator si la circumvalatiunii cu ghe lazar

  5. @Alin Du-te tare cu sensul tau giratoriu in mijlocul bulevardului.

  6. pare ca vor fi acelasi nr de accidente , multi nu au ce cauta la volan , sa nu ne bucuram prea repede…..

  7. Trec aproape zilnic prin „intersectia groazei” si nu am vazut nici un accident. Intersectia e mare, cu vizibilitate…daca virezi stanga fara sa te asiguri, inseamna ca poti face accident in orice intersectie in care faci aceeasi manevra.

    Concluzie: Casca ochii !!

    • Yep !!!

  8. Una din probleme este legata de paravanele de protectie din dreptul statiilor de tramvai. Acestea , prin barele ff dese si verticale reduc aproape la o vizibilitatea celor care circula pe acea bande ( de langa liniile de tramvai). Cand acestea sunt folosite ca suport pt benere vu se mai poate vedea nimic. Sper ca cei care stabilesc noi reguli sa faca si modificari legate de acele panouri

  9. Le-a trebuit vreo 10 ani sa ajunga la concluzia asta. Aia care fac semaforizarile fara „CAP”ar trebui amendati ca la orice semaforizare exista o logica care sa evite accidentele (exceptand idiotii care nu tin cont de nimic si nu se asigura )

  10. 1. Fantastic! … iata ca „specialistii” au reusit pozitionarea semaforizarii in 4 faze! „Este o realizare la nivel european”!
    Timisoara este insa plina de astfel de intersectii. Acolo ce se va face?
    2. Specialistiii de la „siguranta circulatiei” (sau cum s-or fi numit) au auzit poate si de indicatoarele de preselectie? Si astea si-ar gasi locul in „schema” (vezi intersectia de la Podul de la Maria, indicare, semaforizare detoata duba). Plus, marcarea mijlucului drumului pe poduri cu linie continua urmata apoi functie de specific (vezi podul spre gara (Dragalina) – dar nu numai;
    3. Apoi, marcarea interdictiei schimbarii benzii in intersectii si multe altele.
    Cei de la serviciul indicat ar trebui sa-si conduca singuri masina si ar avea multe de castigat.
    „Daca nu stii, inveti, daca nu stii sa inveti, te apuci de altceva”

  11. Eu am facut cerere la primarie. atat pt aici, cat si pt intersectia musicescu/drubeta(la care au pus pana la urma un calmator).
    la intersectia asta le-am cerut sa separe fluxul de stanga dinspre sagului spre brancoveanu, dar au separat de tot fluxurile dinspre sagului si dinspre judetean.
    unde mai sunt probleme faceti si voi sesizari, ca daca nu le zice nimeni nimic ei nu prea fac din proprie initiativa. primariatm.ro/mesaje.php
    faza nasoala e ca acum sunt cozi cand vii de la jude spre sagului, ca e prea putin verde si soferii abia se misca.

    • Inteligenta isi spune cuvantul! La atata se pricep! „Plagiez” dintr-o parere anterioara referitoare la inteligenta … :
      „Daca nu stii, inveti, daca nu stii sa inveti, te apuci de altceva” + „daca nu si nu, …atunci pleci”!

  12. Doamne ajuta…Cei de la primarie platiti pentru aceasta treaba ar trebui sa circule mai mult pe teren si nu sa stea in birou…..inca mai sunt intersectii si strazi cu probleme.Ex.Penes Curcanul din spatele pietei Badea Cartan ani de zile era indicator obligatoriu dreapta,acum lipseste dupa ce a fost dat jos de persoane binevoitoare.Am intrebat pe cei de la politie si de la politia locala si raspunsul a fost ca nu noi ne ocupam de aceste indicatoare!!!!!Oricum noroc cu semaforul de la pod,inca in lucru bun in sistemul de semaforizare a domnului Robu…

  13. Tramvai prin sens giratoriu, se poate asa ceva?

    Desigur: http://farm4.static.flickr.com/3186/3047063657_88ae7e39aa_b.jpg
    Ma rog, ar fi necesara o mica reamenajare a intersectiei…

    • „Mortul” (problema) este acolo (de ex. Pta. Kutl/Mocioni/… dar nu numai) unde semaforizezi „totul” exceptand intersectia cu linia de tramvai! Plus mai si lasi „obturata” vederea spre stanga (catre tramvaiul ce vine dinspre Iosefin). Taiem copaci unde nu trebuie in schimb …. . Pe acolo trec zilnic – probabil – N (necunoscuta) angajati ai Primariei; nu toti cu soferi la scara (unii da unii nu). Oare „ei nu vede, sau ei nu stie, sau ei nu intelege”
      Intrebare retorica: mai exista inspectori de zona care sa mai treaca si pe teren?