FC Brasov – Poli Timisoara in Cupa Romaniei! Velcea: „Daca nu am reusit sa-i batem in campionat, o vom face in Cupa”

[caption id="attachment_2529" align="alignleft" width="310" caption="Valentin Velcea, antrenor secund Poli Timisoara"]Valentin Velcea[/caption] Antrenorul secund al Timisoarei, Valentin Velcea spune ca elevii sai nu s-au gandit la Cupa Romaniei, pentru ca erau mult prea afectati de ceea ce au facut in campionat si de faptul ca au pierdut doua puncte extrem de importante sub Tampa. "Nu se pune problema sa fim multumiti sau nu ca am cazut cu Brasovul. In Cupa e altceva. In futnctie de obiectivele fiecarei echipe, fiecare antrenor vede pe cine foloseste in teren in meciul respectiv. Mai sunt si alte elemente care pot influenta insa rezultatul. Vremea care poate fi un aliat sau dimpotriva, un dusman, arbitrajul sau greselile individuale, toate vor conta. E clar insa ca Brasovul va dori sa-si ia revansa si probabil si sa ajunga in finala Cupei Romaniei. Daca nu am reusit sa-i batem in campionat, o vom face in Cupa. Alt adversar, nu, nu ne-am gindit la altul. Eram in autocar, ne intorceam spre Timisoara tocmai de la Brasov si pot sa spun ca jucatorii se gindeau la punctele pierdute in partida de duminica. Nu putem spune ca un meci greu in campionat, cum il avem noi pe cel cu Vaslui de simbata, poate influenta decisiv intinirea din Cupa pentru ca noi am avut de exemplu meciul cu Vointa Sibiu si apoi am facut egal cu Brasovul",  adeclarat Velcea.

Rapid - Steaua, derbyul sferturilor de finala Dupa ce a eliminat pe Vointa Sibiu si Juventus Bucuresti, Poli Timisoara are parte in Cupa Romaniei de un nou adversar accesibil. In sferturile Cupei, echipa alb-violeta va da piept cu FC Brasov echipa pe care elevii lui Cosmin Contra au intalnit-o ieri in etapa a 13-a a Ligii 1. Infruntarea intre FC Brasov si Poli Timisoara va avea loc in 10 noiembrie pe terenul stegarilor. Partida se va disputa intr-o singura mansa. Iata programul complet al sferturilor de finala Rapid Bucuresti - Steaua Bucuresti, CFR Cluj - Gloria Bistrita, Dinamo Bucuresti - Universitatea Craiova. Din sferturile de finala ale Cupei Romaniei vor fi folosite mingi personalizate Puma.

Valentin Velcea

Valentin Velcea, antrenor secund Poli Timisoara

Antrenorul secund al Timisoarei, Valentin Velcea spune ca elevii sai nu s-au gandit la Cupa Romaniei, pentru ca erau mult prea afectati de ceea ce au facut in campionat si de faptul ca au pierdut doua puncte extrem de importante sub Tampa. „Nu se pune problema sa fim multumiti sau nu ca am cazut cu Brasovul. In Cupa e altceva. In futnctie de obiectivele fiecarei echipe, fiecare antrenor vede pe cine foloseste in teren in meciul respectiv. Mai sunt si alte elemente care pot influenta insa rezultatul. Vremea care poate fi un aliat sau dimpotriva, un dusman, arbitrajul sau greselile individuale, toate vor conta.

E clar insa ca Brasovul va dori sa-si ia revansa si probabil si sa ajunga in finala Cupei Romaniei. Daca nu am reusit sa-i batem in campionat, o vom face in Cupa. Alt adversar, nu, nu ne-am gindit la altul. Eram in autocar, ne intorceam spre Timisoara tocmai de la Brasov si pot sa spun ca jucatorii se gindeau la punctele pierdute in partida de duminica. Nu putem spune ca un meci greu in campionat, cum il avem noi pe cel cu Vaslui de simbata, poate influenta decisiv intinirea din Cupa pentru ca noi am avut de exemplu meciul cu Vointa Sibiu si apoi am facut egal cu Brasovul”,  adeclarat Velcea.

Rapid – Steaua, derbyul sferturilor de finala

Dupa ce a eliminat pe Vointa Sibiu si Juventus Bucuresti, Poli Timisoara are parte in Cupa Romaniei de un nou adversar accesibil. In sferturile Cupei, echipa alb-violeta va da piept cu FC Brasov echipa pe care elevii lui Cosmin Contra au intalnit-o ieri in etapa a 13-a a Ligii 1. Infruntarea intre FC Brasov si Poli Timisoara va avea loc in 10 noiembrie pe terenul stegarilor. Partida se va disputa intr-o singura mansa.
Iata programul complet al sferturilor de finala
Rapid Bucuresti – Steaua Bucuresti, CFR Cluj – Gloria Bistrita, Dinamo Bucuresti – Universitatea Craiova. Din sferturile de finala ale Cupei Romaniei vor fi folosite mingi personalizate Puma.

1. Intr-un site de sport autohton spuneam EXACT invers-doream un Rapid-CFR sau Steaua-Craiova…Se pare ca sortii cu caracatita PAUL nu se impaca prea bine…O fi bine cu Brasovul,sau iar se va alerga de frig doar pentru incalzire(vezi 0-0 sub Timpa la -2grade Celsius…)si asteptam iarasi preliungiri sau lovituri de departajare???Vom vedea pe 10 noiembrie…