Juventul Bucuresti – Poli Timisoara 1-1. Alb violetii rateaza sansa de a se distanta pe locul intai in Seria B2 a Ligii II!

Poli Timisoara nu a reusit sa se desprinda pe locul intai in Liga II dupa remiza obtinuta pe terenul celor de la Juventus Bucuresti. Un meci in care banatenii au luptat, dar nu au reusit sa se impuna in fata echipei aflate pe penultimul loc!

Mera a deschis scorul in debutul partidei, in minutul 9, cu o lovitura de cap din 8 metri. Ocaziile alb-violetilor au inceput sa curga la poarta bucurestenilor, dar gazdele au fost cele care au egalat, prin Tene, in minutul 35.

A doua repriza a fost una disputata, in care echipa antrenata de Velcea putea sa se desprinda decisiv, dar portarul bucurestenilor a avut cateva interventii foarte bune.

Poli Timisoara a acumulat 28 de puncte in clasament si este pe locul intai, la o lungime de Gloria Bistrita, dar care are un meci mai putin disputat.

Alb-violetii au reintilnit sambata echipa Juventus Bucuresti. S-a mai intamplat anul trecut insa in 16-imile Cupei Romaniei (n.n. 3-1) cand Mansour, Tames si Goga au punctat pentru alb-violeti. Acum, doar ultimii doi mai fac parte din lotul Timisoarei care a intalnit in campionat echipa bucuresteana, potrivit www.fortaviola.ro.

Poli Timisoara a jucat  cu urmatoarea echipa: Lepmets, Popa, Zaluschi, Fuchs, Poparadu, Sava, Popovici, Sandu, Scutaru(cpt), Mera, Axente
Rezerve: Kirev, Goga, Ilie, Gorobsov, Patras, Rocha

Juventus Bucuresti:  Anghelache, Amet (cpt.), Paun, Barsanel, Olteanu, Banuta, Daia, Grigore, Tene, Liuba, Marin
Rezerve:  Cioloca, Ianusi, Gosman, Rotaru, Stoica, Florea, Stanica