Informatica Timisoara revine cu emotii pe primul loc! Ce s-a intamplat la Calarasi?

TIMISOARA. Prim-divizionara de futsal CS Informatica Timisoara a revenit pe prima pozitie in clasamentul sezonului regulat dupa ce a reusit sa invinga la Calarasi, echipa locala, Dunarea. Banatenii au avut o prima repriza extrem de consistenta, timp in care au marcat de trei ori, si au luat astfel o optiune seriosa la victorie, in fata unui adversar de calitate, care a facut destule surprize in campionat.

In partea secunda, tot violetii au fost periculosi, asta pana cand relaxarea si-a facut prezenta in jocul lor. Dunarea a profitat si a marcat de doua ori, ducand astfel scorul la 2-3 si punand presiune la poarta lui Vlad Iancu, mai ales pe final de joc. Banatenii s-au concentrat insa mai mult in ultimele minute si au pastrat avantajul minim. Victorie astfel cu 3-2, iar golurile banatenilor au fost marcate de Florin Matei si Savio, brazilianul reusind sa marce de doua ori… ajungand la cota 3 in doua partide

Datorita acestei victorii, Informatica a urcat din nou pe prima treapta a podiumului, la 3 puncte avans de Deva, cu o etapa inainte de play-off. Banatenii mai au insa de jucat doua partide, dintre care o restanta si au nevoie de un punct pentru a-si securiza pozitia de lider.