Informatica Timisoara isi rezolva redebutul din prima repriza. Vezi ce s-a intamplat!

TIMISOARA. Cea mai noua prim-divizionara ce reprezinta Timisoara este echipa de futsal Informatica. Reactivata dupa o pauza de aproape un deceniu, echipa „informaticienilor” a debutat cu un succes clar in fata unei echipe incomode, Tg. Secuiesc. Scorul final a fost de 4-1, dupa ce la pauza, gazdele ce isi disputa meciurile de acasa in Sala Constantin Jude aveau un avantaj confortabil 4-0.

In fata unei sali aproape pline Informatica Timisoara a facut o adevarata demonstratie de forta in prima parte a meciului. Rakic, cu o dubla, Janjic si Ion Al-Ioani au punctat pentru un 4-0 dupa primele 20 de minute. In partea a doua, timisorenii nu au mai fortat, dar nici nu au mai punctat, oaspetii reusind golul de onoare.

In runda viitoare, Informatica Timisoara va juca la Concordia Chiajna.