Informatica Timisoara invinge Clujul dupa o a doua repriza de vis

Conform planului, dar cu emotii in prima parte. Informatica Timisoara a obtinut cea mai clara victorie in deplasare de la inceputul campionatului. Banatenii s-au impus cu 9-2 pe terenul Clujanei Cluj, insa la pauza tabela indica doar 2 la 2.

Elevii lui Robert Lupu au atacat inca de la inceput, dar la fiecare gol dat in prima repriza, au primit unul pe contraatac. Altfel au stat lucrurile in partea a doua, cand violetii au avut o evolutie stralucitoare si s-au impus la un scor care nu lasa loc de comentarii, 9-2.

Cu acest succes, Informatica a egalat la puncte Autobergamo Deva, care are insa un meci in plus, iar in aceasta runda va juca impotriva ocupantei locului 3, City’us Tg. Mures.

Au marcat pentru Informatica in acest joc: Janjic (3), Calugareanu, Rakic (2), Ilas, Lupu, Milojevic.