Informatica Timisoara bate Odorheiul si egaleaza la puncte liderul

TIMISOARA. Dupa esecul de saptamana trecuta, suferit la Sf. Gheorghe, „informaticienii” si-au revenit rapid, tot impotriva unei echipe din „Tinut”, FK Odorheiu Secuiesc.

Banatenii s-au impus cu 4-1, toate golurile violetilor fiind marcate inca din prima repriza, astfel ca jocul era rezolvat de la pauza.

Ilas a deschis scorul, Calugareanu l-a majorat, Novoselac a punctat si el de doua ori, stabilind scorul pauzei. In partea a doua, Informatica nu a mai fortat, chiar daca si-a creat destule ocazii de fol, iar vizitatorii au punctat la una din putinele lor ocazii de gol, prin Silion, care a stabilit astfel scorul final, 4-1.

Banatenii au egalat la puincte liderul din Deva, dar au si un meci in plus de jucat. Mai sunt cateva etape pana la finalul sezonului regulat, iar in aceste runde se va hotari si soarta posiumului, deoarece echipa banateana va intalni atat Deva, cat si ocupanta locului 3, Tg. Mures.