Inca un meci dramatic oferit de handbalistii de la Poli Timisoara! Punct obtinut in ultima secunda la Calarasi

Ca de obicei, cand joaca handbalistii de la Poli se lasa cu saspans maxim! Violetii s-au deplasat in etapa a doua a returului la Calarasi, in fata unei echipe cu care pierdea in tur, la un gol. Elevii lui Pero Milosevic aveau de luat astfel o revansa, cu o formatie ce se bate pentru acelasi obiectiv, calificarea in play-off.

Partida a inceput echilibrat, iar in minutul 7, Fenici & Co. treceau pentru prima data in avantaj, 3-2. Diferenta minima s-a mentinut pana in minutul 15, 8-7, dar si in minutul 27, 13-12, ca finalul de repriza sa fie mai bun pentru violeti, care au intrat la vestiare cu un avantaj de 3 puncte, 16-13.

Partea secunda este inceputa mai bine de gazde, care au recuperat rapid ecartul, 17-17, dupa care violetii scapa pentru prima oara la +3, 22-19. Dunarea Calarasi are un reviriment si trece in avantaj spre finalul partidei, 26-25, minutul 52. Ultimele minute sunt dramatice, Poli mai apuca sa conduca o singura data, 28-27, gazdele intorc in ultimul minut pentru 27-26, dar Simovic egaleaza din 7 metri in ultima secunda, 28-28.

Poli se intoarce astfel cu un punct, putea fi mai bine, tinand cont ca a avut la un moment dat si patru goluri avans (16-12), dar putea fi si mai rau, Dunarea conducand pana in ultimele secunde.