Noutati :

I-au ‘ars’ pe soferii nesimtiti care incurca traficul din Timisoara! FOTO!

26 aprilie, 2017 - 01:35 PM
Autor: Daniel Balteanu      
Categorie: EVENIMENT
4

TIMISOARA. Intr-o singura zi politistii locali au dat zeci de amenzi pentru soferii care au parcat pe pistele de biciclete din oras, dar si pentru cei care au blocat intrarea mijloacelor de transport in statiile RATT.

CITESTE SI: Vor zbura dronele deasupra campurilor in Timis! Ce se intampla? 

Gasirea unui loc de parcare in Timisoara este o adevarat provocare, insa unii dintre soferi arata cateodata si o nesimtire fara margini, din graba sau poate comoditate. Unii dintre soferi au blocat intrarea autobuzelor in statiile de transport in comun.


Alti soferi s-au gandit sa isi lase masinile pe pistele de biciclete, si daca in unele cazuri puteai sa mai treci cu bicicleta, un sofer s-a gandit sa faca din trotuar propriul loc de parcare.

CITESTE SI: Servicii gratuite de Ziua Mondiala a Proprietatii Intelectuale, la CCIA Timis. Cine beneficiaza de ele? 

Politistii au dat intr-o singura zi de patrulare 36 de amenzi, dintre care 17 procese verbale au fost intocmite la fata locului, iar in alte 19 cazuri au fost aplicate autocolante. Sanctiunile au fost cuprinse intre 290 si 725 de lei, dar au primit si 2 sau 3 puncte de penalizare la permis. Masinile parcate aiurea au fost gasite in mai multe zone ale orasului: Calea Aradului, Calea Sever Bocu, Calea Martirilor, I. C. Bratianu, Str. V. Babes, Eroilor, Simion Barnutiu.


Politia le reaminteste timisorenilor ca pot suna la numarul de telefon 0356.913 pentru a-i reclama pe cei care isi lasa masinile pe pistele de biciclete.

Rating

  • 4comentarii

recomanda prietenilor

Pareri

  1. DE CE PENTRU ACESTI NESIMTITI (si sunt „politicos” cand le spun asa) NU LE ARATATI SI NR. DE INMATRICULARE ???????????????

  2. Postati degeaba asemenea articole daca nu lasati sa se vada nr de inmatriculare…

  3. au luat de la toti soferii insumat cam cat iau de la un biciclist prins in centru. pai daca primesti 290 lei amenda o data pe an, cam cat de des ies politistii pe strada, ii consideri pretul parcarii pe propriul tau loc de parcare amenajat pe trotuar/pista de biciclete/statie de autobuz. nu e rau deloc.

  4. Pe stada gradinii nr. 3 au fost facute solicitari la Primarie pt. remontarea pilonilor care au fost scosi de pe trotuar din luna februarie . Masinile sunt parcate pe trotuar, nu se mai poate circula pe trotuar, uneori este blocata si intrarea in scara blocului. Au fost furate si indicatoare rutiere. Este indicatorul de parcare interzisa, politia nu sesizeaza acest lucru pt. ca nu trece aprope deloc pe acolo! Tara lui Papura Voda!!!! Platim taxe si impozite dar d-nii de la Primarie nici macar un raspuns nu pot sa dea urmare a unei sesizari facute la comisia de circulatie!!!! Daca suni la comunitari ca blocheaza trotuarele trebuie sa dai declaratie cu toate datele, nu vin sa constate si sa aplice amenzile, ba mai mult comunica numele celor care a facut sesizarea !!!!!!