GREU pe hartie, USOR pe teren! Super joc oferit de Timisoara Saracens in fata fostului antrenor

TIMISOARA. 10 minute, atat a durat suspansul, timp in care oaspetii au pus pe tabela primele puncte, printr-o penalitate. Apoi gazdele si-au dat efectiv drumul la joc si cu o linie de treisferturi foarte creativa si puternica, spectacolul a fost garantat in fata unui public care a apreciat calitatea ofensiva, dar si pe cea defensiva a favoritilor.

Timișoara Saracens RCM UVT a invins-o pe CSM Olimpia Bucuresti cu scorul de 47-10 (26-10), sambata, pe stadionul Gheorghe Rascanu din Ronat, într-un meci din Grupa A a Cupei Regelui la rugby. Banatenii castigasera si primul meci din competitie, 41-17 cu Dinamo, in deplasare.

In meciul de azi, echipa antrenata de Grainger Heikell a reusit nu mai putin de sapte eseuri (Randall Morrison, Brian Sefanaia, Steve Shennan 2, Hayden O’Donnell, Madalin Lemnaru, Vladut Zaharia) în fata formatiei pregatite de fostul sau tehnician, Danie de Villiers. Urmeaza o binemeritata pauza de doua saptamani pentru banateni, apoi inca doua jocuri din Cupa Regelui, dar Timisoara este deja calificata in semifinalele acestei competitii.