Banatenii s-au impus cu scorul de 27-19 in fata trupei lui Aihan Omer in partida disputata miercuri la Sala Contantin Jude.
 Elevii lui Constantin Stefan au inceput in forta derby-ul Banatului si in minutul 3 conduceau deja cu 3-0. Desi oaspetii s-au apropiat in trei randurii la un singur gol, timisorenii au refacut de fiecare data ecartul de trei lungimi, iar apoi au reusit chiar sa-si mareasca avantajul, distantandu-se la 5 goluri, in minutul 22(11-6), avantaj care avea sa fie consemnat pe tabela si la pauza(15-10).
In repriza secunda, alb-violetii au ajuns la 8 goluri avans( 19-11) si desi, resitenii au redus handicapul la 5 goluri(21-16), in minutul 47, victoria Politehnicii era deja conturata.
Timisorenii s-au impus cu 27-19 si au deocamdata 1-0 in disputa cu CS Caras Severin pentru accederea in faza de play-out a locurilor 7-9.
Cele doua echipe se vor infrunta din nou, sambata, de la ora 17,30 la Resita, iar a treia partida va avea loc, daca situatia o va impune, duminica, de la aceeasi ora, tot in Caras Severin.