FOTO si VIDEO! Rapid – PSV Eindhoven 1-3! Rapid ramane cu bucuria ca a umplut National Arena si ca a reusit primul gol romanesc pe aceasta arena!

Dan Alexa a devenit primul roman marcator pe National Arena. Doar aceasta ar fi partea pozitiva a partidei disputate pe stadionul de 5 stele construit in capitala, National Arena, dupa partida Rapid – PSV Eindhoven.

Rapid a pierdut un meci in care a deschis scorul (min 29) prin Alexa, insa a cazut pe final, primind doua goluri in ultimele 5 minute ale jocului. Visinii si-au aratat limitele dupa minutul 80 cand nu au mai reusit sa tina pasul cu o echipa olandeza mult mai tehnica si mult mai dornica de victorie.

Dupa infrangerea din aceasta seara elevii lui Razvan Luescu pierd si locul secund in grupa, asta pentru ca Legia Varsovia a castigat, 3-2 in fata israelienilor de la Hapoel Tel Aviv.