FOTO si VIDEO! Bayern Munchen este in finala Champions League! Ronaldo si Kaka au ingropat Realul!

Meci de un dramatism incredibil la Madrid, acolo unde Real Madrid si Bayern Munchen s-au intalnit in semifinala Ligii Campionilor. Real a pornit aceasta partida avand dezavantajul primei manse 1-2 insa debutul meciului le-a fost favorabil. Ronaldo a punctat de doua ori (min 6 si 14) si soarta partidei era pecetluita in favoarea echipei antrenate de Jose Mourinho.

Doar ca Robben a marcat din penalty pentru nemti (27), iar lucrurile s-au complicat. Spaniolii au alergat dupa golul izbavitor, insa acesta nu a mai venit, iar dupa 90 de minute scorul era identic cu cel din tur, astfel ca s-a intrat in prelungiri. Nici aici atat Real, cat si Bayern nu au mai realizat nimic, asa ca finalista avea sa se decida la loteria penalty-urilor.

Alaba a inscris pentru Bayern, Ronaldo a ratat, Gomez a inscris pentru 0-2, Neuer a aparat si sutul lui Kaka, iar Bayern se vedea deja aparandu-si trofeul pe teren propriu peste doua saptamani. Kroos si Lahm au ratat, Xabi Alonso a inscris, insa sergio Ramos l-a copiat pe Cristiano Ronaldo, iar sufletul bavarezilor, Schweinsteiger marcheaza penalty-ul care o trimite pe Bayern alaturi de Chelsea in marea finala.