Fara probleme! CFR Timisoara spulbera Targovistea si isi consolideaza pozitia a doua in Liga Nationala de fotbal feminin

TIMISOARA. Trei puncte usoare pentru CFR Timisoara in etapa a XV-a a primei ligi de fotbal feminin. Formatia timisoreana si-a asigurat victoria inca din prima repriza, iar in partea a doua Florin Bugar si-a permis sa trimita in teren si fotbalistele care au jucat mai putin.

CFR Timisoara a deschis scorul in fata lui CSS Targoviste inca din minutul 8 al intalnirii prin Claudia Bistrian, iar pana la pauza a mai punctat de alte patru ori. Un hattrick semnat de Ozana Ababei si o reusita a Larisei Sarbovan au asigurat o diferenta confortabila la pauza. Si echipa oaspete a reusit un gol prin Ioana Ionescu, iar dupa 45 de minute scorul era 5-1.

In partea a doua a jocului CFR-ul a luat piciorul de pe acceleratie, insa a mai reusit alte patru goluri. Loredana Sas, cu o dubla, Ienovan si aceeasi Bistrian au punctat pentru echipa timisoreana, in timp ce Targovistea a mai inscris o data prin Palanta. Scor final 9-2 pentru CFR Timisoara, care reuseste astfel al doilea rezultat la scor mare din acest sezon, dupa un 11-2 in etapa a treia, tot acasa, cu Fairplay Bucuresti.

CFR Timisoara: Durla – Suvet, Bistrian, Heisu, Molnar, Ababei, Sas, Ion, Voica, Sirbovan, Grigore. Au mai intrat: Obrad, Scurtu, Ienovan, Biris si Chisereu.

Odata cu acest rezultat, CFR Timisoara ajunge la 28 de puncte in campionat, si ramane pe locul al doilea, la doua lungimi de ocupanta locului al treilea, Navobi Iasi. In runda urmatoare, fotbalistele timisorene joaca in deplasare, cu Real Craiova.