Fara pas gresit acasa! Poli Timisoara revine dupa pauza si invinge Pandurii II

TIMISOARA. Peste 1000 de suporteri alb-violeti au vazut sambata, pe viu, jocul Politehnicii contra unui adversar incomod, Pandurii II Tg. Jiu. Iar desfasurarea partidei a meritat tot efortul…

Doua echipe ofensive, ocazii la ambele porti si cu oaspetii conducand la pauza. Gazdele au revenit puternic in partea secunda, au intors scorul si l-au tinut cu dintii pe final!

Parcalabu a deschis scorul pentru vizitatori dupa un sfert de ora din joc si era clar ca partida nu este una usoara pentru gruparea viola. Dupa cateva ocazii ramase fara rezultat, Poli intoarce scorul in partea secunda, Ghinescu si Vucea treacandu-si numele pe lista marcatorilor. Pe final, gorjenii au fortat egalarea, dar Poli a tinut de acest 2-1 muncit si demonstreaza ca, pana acum, Stiinta este un teren imposibil adversarilor.

ASU Politehnica (antrenor Sorin Bridescu): Fisteag – Stefanovici, Bilia, Galan (c), Damian, Stancu, Vucea, Tugui, Giuricici, Ghinescu, Tulcan. Au mai intrat Taub, Marin, Badauta si Rebenciuc.

Poli este la un punct in urma liderului din Sebis, dar are un meci mai putin disputat, dar si un joc extrem de dificil, saptamana viitoare, la Hunedoara.