Fara minuni inainte de Craciun. BC Timba pierde previzibil in fata vicecampioanei

In ultimul meci din acest an, ‘ursii’ au intalnit la sala Constantin Jude echipa BC Mures Targu Mures. Cu un lot decimat din cauza problemelor financiare, galben-negrii nu au putut emite pretentii in fata vicecampioanei.
Trupa lui Murarescu a condus doar in primele doua minute(7-3) pentru ca apoi oaspetii au reusit o serie de 16 puncte consecutive(7-19) si au incheiat primul sfert cu 9 puncte avans(10-19).
Timisorenii s-au apropiat la 2 puncte pe debutul celui de-al doilea sfert(17-19) dar nu au putut tine pasul, iar vicecampioana s-a distantat pana la pauza la 16 puncte(23-39), pentru ca ecartul sa ajunga la 28 de puncte pana in minutul 27(31-59).
Diferenta s-a mai redus pana la finele celui de-al treilea sfert(43-61), dar BC Mures s-a impus fara probleme, scor 86-59.
VEZI AICI FOTO!
Cel mai bun marcator al BC Timba a fost John Florveus, cu 14 puncte, urmat de Popa(12 puncte) Pacurariu( 12 puncte), Andries(8 puncte), Mihuti(5 puncte), Czmor(3 puncte), Costa(3 puncte), Patru(2 puncte). Pentru Targu Mures, cele mai multe puncte le-a marcat Goran Martinic(24 puncte).