Fara istoric! Informatica Timisoara bate la scor Iasiul, iar vineri joaca decisivul pentru semifinale

TIMISOARA. Un meci ce ne scuteste de prea multe comentarii… Invinsi surprinzator in prima partida din seria de trei, din sferturile campionatului, baietii de la Informatica s-au razbunat joi cu varf si indesat. Violetii s-au impus intr-un meci fara istoric cu 10-2, iar vineri joaca tot acasa mansa decisiva pentru accederea in careul de asi din campionat.

Chiar daca lucrurile nu sunt roz la echipa ce a castigat sezonul regulat, trupa banateana a jucat aproape perfect cu Iasiul, performera primei etape din play-off. Elevii lui Robert Lupu s-au impus cu 10-2, 6-0 la pauza si pornesc cu prima sansa si in decisivul de vineri de la ora 16.

Janjic (2), Florin Matei (2), Savio (3), Robert Lupu, Felipe si Milojevic au marcat pentru echipa invingatoare, care asteapta meciul decisiv cu multa incredere.