Noutati :

EURO 2012. VEZI AICI Programul COMPLET al meciurilor si TRANSMISIILE TV

9 iunie, 2012 - 11:27 AM
Autor: Caius Seracin      
Categorie: SPORT
0

Iata programul complet si transmisiile TV ale meciurilor de la Campionatul European, competitie care se va desfasura in perioada 8 iunie – 1 iulie.

FAZA GRUPELOR

8 iunie: Polonia – Grecia (Grupa A, Varsovia, ora 19:00) – TVR 1
8 iunie: Rusia – Cehia (Grupa A, Wroclaw, ora 21:45) – Dolce Sport

9 iunie: Olanda – Danemarca (Grupa B, Harkov, ora 19:00) – TVR 1
9 iunie: Germania – Portugalia (Grupa B, Lvov, ora 21:45) – Dolce Sport

10 iunie: Spania – Italia (Grupa C, Gdansk, ora 19:00) – TVR 1
10 iunie: Irlanda – Croatia (Grupa C, Poznan, ora 21:45) – Dolce Sport

11 iunie: Franta – Anglia (Grupa D, Donetk, ora 19:00) – Dolce Sport
11 iunie:  Ucraina – Suedia (Grupa D, Kiev, ora 21:45) – TVR 1

12 iunie: Grecia – Cehia (Grupa A, Wroclaw, ora 19:00) – Dolce Sport
12 iunie: Polonia – Rusia (Grupa A, Varsovia, ora 21:45) – TVR 1

13 iunie: Danemarca – Portugalia (Grupa B, Lvov, ora 19:00) – Dolce Sport
13 iunie: Olanda – Germania (Grupa B, Kharkiv, ora 21:45) – TVR 1

14 iunie: Italia – Croatia (Grupa C, Poznan, ora 19:00) – Dolce Sport
14 iunie: Spania – Irlanda (Grupa C, Gdansk, ora 21:45) – TVR 1

15 iunie: Ucraina – Franta (Grupa D, Donetk, ora 19:00) – Dolce Sport
15 iunie: Suedia – Anglia (Grupa D, Kiev, ora 21:45) – TVR 1

16 iunie: Cehia – Polonia (Grupa A, Wroclaw, ora 21:45) – Dolce Sport
16 iunie: Grecia – Rusia (Grupa A, Varsovia, ora 21:45) – TVR 1

17 iunie: Portugalia – Olanda (Grupa B, Harkov, ora 21:45) – Dolce Sport
17 iunie: Danemarca – Germania (Grupa B, Lvov, ora 21:45) – TVR 1

18 iunie: Croatia – Spania (Grupa C, Gdansk, ora 21:45) – Dolce Sport
18 iunie: Italia – Irlanda (Grupa C, Poznan, ora 21:45) – TVR 1

19 iunie: Anglia – Ucraina (Grupa D, Donetk, ora 21:45) – Dolce Sport
19 iunie: Suedia – Franta (Grupa D, Kiev, ora 21:45) – TVR

SFERTURI DE FINALA

21 iunie: Sfert de finala 1: castigatoare Grupa A – loc 2 Grupa B (Varsovia, ora 21:45) – TVR si Dolce Sport

22 iunie: Sfert de finala 2: castigatoare Grupa B – loc 2 Grupa A (Gdansk, ora 21:45) – TVR si Dolce Sport

23 iunie: Sfert de finala 3: castigatoare Grupa C – loc 2 Grupa D (Donetk, ora 21:45) – TVR si Dolce Sport

24 iunie: Sfert de finala 4: castigatoare Grupa D – loc 2 Grupa C (Kiev, ora 21:45) – TVR si Dolce Sport

SEMIFINALE

27 iunie: Semifinala 1: castigatoare Sfert 1 – castigatoare Sfert 3 (Donetk, ora 21:45) – TVR si Dolce Sport

28 iunie: Semifinala 2: castigatoare Sfert 2 – castigatoare Sfert 4 (Varsovia, ora 21:45) – TVR si Dolce Sport

FINALA

1 iulie: Finala: castigatoare Semifinala 1 – castigatoare Semifinala 2 (Kiev, ora 21:45) – TVR si Dolce Sport

Rating

  • 0comentarii

recomanda prietenilor