Esec pentru BC Timisoara, la capatul unui meci in care a pus probleme Clujului

TIMISOARA. Meci cu final asteptat in cele din urma, cu toate ca BC Timisoara a tinut in sah minute bune puternica echipa a Clujului, care a obtinut aseara a patra victorie consecutiva.

Banatenii au inceput foarte bine, exact ca in meciul precedent cu Muresul, a avut 6-0 si a stat langa Cluj pana in sfertul 3, 34-35, diferenta facandu-se in ultimul sfert.

A fost BC Timisoara – U BT Cluj 67-77 (10-13, 22-22, 18-22, 17-10), iar trupa violeta inregistreaza al saselea esec stagional, dar reuseste sa creasca de la meci la meci, ceea ce este si cel mai important lucru pentru formula actuala.

Dalibor Djapa a fost cosgheterul partidei, reusind 21 de puncte si 5 recuperari. De la BCT s-a mai remarcat Smith, 15 puncte-8 recuperari si George Toth cu 10 puncte. De la oaspeti, Zigeranovic a pus pe tabela 17 puncte avand si 6 recuperari.

Urmatorul meci al echipei banatene va fi sambata 7 noiembrie, ora 18,00, tot acasa, cu Gaz Metan Medias.