Esec la Baia Mare. Handbalistii de la Poli Timisoara mai au de tras pentru a ramane pe locul 5

SCM Poli Timisoara, ocupanta locului 5 la finele sezonului regulat lupta in play-off pentru a ramane pe aceasta pozitie. Adversarul, unul de traditie, Minaur Baia Mare, a impins meciul intr-un duel decisiv.

Violetii au castigat acasa primul joc, iar astazi au pierdut in partida a doua, astfel ca totul se va decide dupa intalnirea a treia. Acel joc se va disputa miercuri, in sala Constantin Jude. In aceasta seara, Timisoara a condus cu 5-3, dar apoi a fost neglijenta, atat in aparare cat si in atac, iar morosenii au intors scorul, 14-13 la pauza. In partea secunda s-a mers foarte strans, banatenii au ramas in joc pana la final, dar Minaur s-a impus si a trimis partida in decisiv, 29-27.

‘Am vrut sa incheiem disputa dupa doua jocuri, am avut sanse sa terminam la egalitate in 60 de minute, dar nu am dat gol in ultimele cinci oportunitati pe care le-am avut. Portarul lor, Bucataru, a fost fenomenal, aparand de fiecare data. Sunt multumit pentru modul cum au luptat baietii, dar totul se decide joi, la Timisoara. Speram ca pana atunci sa-l putem folosi si pe Vuk Milosevic, care a inceput antrenamentele, dar nu e inca la nivel fizic foarte bun dupa o luna si jumatate de absenta’, a spus la final antrenorul timisorenilor, Pero Milosevic.