Emotii doar in debut! Informatica Timisoara a invins o formatie in fata careia a avut probleme in play-off-ul trecut

TIMISOARA. Lucrurile incep sa revina la normal in curtea vicecampioanei nationale de futsal, Informatica Timisoara. Dupa un start ratat, cu doua esecuri, „violetii” au invins Clujul cu 8-0, iar aseara a trecut de CSM Poli Iasi, in deplasare.

Informatica a pierdut ultimul meci disputat in Moldova, dar acum si-a respectat statutul de favorita, impunandu-se fara mari probleme. Nu a fost insa nici floare la ureche, Iasiul a deschis scorul in minutul 4 si pana in minutul 25 a stat doar la un gol in fata banatenilor. In cele din urma, elevii lui Robert Lupu s-au impus cu 6-3 (3-1).

Florin Matei(9, 18), Felipe Oliveira (15), Slobodan Rajcevic (26, 28) si Savio Valadares (38) au fost marcatorii banatenilor in aceasta partida.

Informatica a urcat pe locul 6 dupa 4 etape, iar la finele acestei saptamani va intalni acasa Spicom Sf. Gheorghe, echipa de pe locul 8, care a stat in etapa precedenta.