E bine cu nea Toni. ASU Poli Timisoara nu vine cu mana goala de la Mioveni

TIMISOARA. Primul meci dupa era post-Andone nu a fost rau pentru Poli. Alb-violetii au jucat bine in Arges, pe terenul Daciei Mioveni si doar ghinionul a facut ca „echipa suporterilor” sa nu vina acasa cu toate punctele. S-a terminat 1-1, dupa un joc in care gazdele au inscris dintr-un 11 metri mai mult decat discutabail, in minutul 38, egalarea venind in minutul 81, cu un euro-gol reusit de Ionut Plamada.

Toni Foale, revenit in postura de antrenor principal dupa mai bine de 4 ani, nu a schimbat multe in joc, dar a dat incredere. Poli a avut si doua bare la Mioveni in prima repriza, prin Lusamba si Plamada, si ocazii bune in partea secunda, tot prin Plamada, dar si Sorescu.

In cele din urma partida s-a incheiat la egalitate, 1-1, un punct muncit si meritat, insa ramane regretul ca se putea mai mult. Oricum, Poli a demonstrat ca si poate castiga puncte in ultimele 10 minute, nu doar pierde, asa cum s-a intamplat in ultimele doua partide cu Bogdan Andone principal.

ASU Poli: Dur-Bozoanca – Giuricici (Motreanu 59′), Bilia (c), Scutaru, Taub – Krausz, A. Ignea, Predescu (Ghinescu 82′) – Sorescu, Lusamba (V. Nicolae 59′), I. Plamada.