Noutati :

Doliul national schimba programul festivalului Bega Bulevard de la Timisoara. Cum au fost reprogramate concertele si cand se desfasoara cursa ratustelor?

1 septembrie, 2016 - 04:57 PM
Autor: Daniel Balteanu      
Categorie: SOCIAL
0

TIMISOARA. Editia 2016 a festivalului Bega Bulevard trebuia sa debuteze vineri, 2 septembrie, insa ca urmare a doliului national din aceasta zi, in memoria victimelor cutremurului din Italia, manifestarile acestei zile au fost reprogramate. Primaria Timisoara a anuntat ca, in data de 2 septembrie 2016, drapelul Romaniei va fi arborat în berna.

Manifestarile din cadrul Festivalului Bega Bulevard vor debuta sambata, 3 septembrie, de la ora 10.00 si se vor desfasura între Podul Mitropolit Andrei Saguna si Podul Traian.

afis bega bulevard

Iata programul complet al festivalului:

Sambata, 3 septembrie

10.00 Spectacol interactiv de magie – Teatrul pentru copii si tineret Merlin
11.00 Mini Discoteca, demonstratii si cursuri gratuite – Clubul de dans sportiv Magnum Team
12.00 Street dance – curs si demonstratii – Clubul de dans sportiv Magnum Team

10.00-20.00 Ateliere de creatie, activitati pentru copii, expoziții, informare interactiva organizate de: Timisoara – Capitala Tineretului din Romania, Asociatia Culturala Noua Acropola, scoala Babel, Atelierul Rozz, Ozz Vintage House, Asociatia Bee Active, Infocentrul Turistic Timisoara, Gradinita Tom si Jerry, Asociatia Timisoara Capitala Culturala Europeana, Tourmaline Boutique, Club Sportiv Nautic Banat, Asociatia “Ceva de spus”, Smartfit Studio, Fundatia Judeteana pentru Tineret Timis, Teatrul pentru copii si tineret Merlin, Agentia Nationala Antidrog, ISU Banat ,Viv Art, Centrul Cultural German Timisoara, Formatiunea de interventie Salvo, Clubul de dans sportiv Magnum Team, Asociatia Culturala Melopolis, scoala de Circ, Asociatia Club Sportiv „Floreta” Timisoara, Hazlitii

13.00 Vinilorama cu Bogdan Puris si Zoltan Varga
17.00 Smartfit Games for Kids si Smartfit Fun Games
18.00 Orchestra Timisoara Big Band, deschiderea oficiala, alocutiuni
18.30 Defilare ambarcatiuni pe Canalul Bega
19.00 Concerte
Sonatic
Byron
Vunk
22.00 – Film
The Wave, regia Roar Uthaug

Duminica, 4 septembrie

09.00 Piti Show – Radio Timisoara si Compania Junior Phantasia

10.00 Interpretare muzicala – Asociatia Culturala Melopolis
11.00 Mini Discoteca, demonstratii si cursuri gratuite – Clubul de dans sportiv Magnum Team
12.00 Smart Urban Dance – clasa de dans cu Urban Art Studio Timisoara

10.00-20.00 Ateliere de creatie, activitati pentru copii, expoziții, informare interactiva organizate de: Timisoara – Capitala Tineretului din Romania , Asociatia Culturala Noua Acropola, scoala Babel, Atelierul Rozz, Ozz Vintage House, Asociatia Bee Active, Infocentrul Turistic Timisoara, Gradinița Tom si Jerry, Asociatia Timisoara Capitala Culturala Europeana, Tourmaline Boutique, Asociatia “Ceva de spus”, ISU Banat, Smartfit Studio, Fundatia Judeteana pentru Tineret Timis, Teatrul pentru copii si tineret Merlin, Agentia Nationala Antidrog, Viv Art, Centrul Cultural German Timisoara, Club Sportiv Nautic Banat, Formatiunea de interventie Salvo, Clubul de dans sportiv Magnum Team, Asociatia Culturala Melopolis, scoala de Circ, Asociatia Club Sportiv „ Floreta” Timisoara, Hazlitii

13.30 Concert Directia 5
15.00 Simularea unor actiuni de salvare pe apa – Formatiunea SALVO
16.30 Recital Sabin Mircea Parasca
17.00 Cursa ratustelor – Clubul Rotaract Timisoara, Clubul Rotary Timisoara si Clubul Interact Timisoara
18.30 Concert Phaser
19.30 Concert Alexandra Usurelu
20.30 Vinilorama cu Bogdan Puris si Zoltan Varga
21.30 Film: Closer to the Moon, regia Nae Caranfil

Program actiuni pavilioane

Sambata, 3 septembrie
10.00 Ateliere si jocuri interactive – Timisoara – Capitala Tineretului din Romania
10.00 Atelier de pictat tricouri – Asociatia Timisoara Capitala Culturala Europeana
10.00 Creeaza-ti propria papusa (atelier de croitorie pentru copii) – Asociatia Culturala Noua Acropola
10.00 Ateliere creative din materiale reciclabile – Gradinița Tom si Jerry
10.00 Portret interior, face painting – Atelierul Rozz
10.00 Ateliere de confectionat papusi din carton – Teatrul pentru copii si tineret Merlin
10.00 Activitati informative – ISU Banat
10.00 Storytelling, muzica, arts and crafts – scoala Babel
10.00 Workshopuri si activitati de constientizare – Asociatia “Ceva de spus”
10.00 Sport si socializare – Smartfit
10.00 Ateliere de educatie muzicala non formala pentru copii – Asociatia Culturala Melopolis
10.00 Competitie si atelier de sabii din spuma -Asociatia Bee Active
10.00 Actiuni informative – Club Sportiv Nautic Banat
10.00 Ateliere de pictura pe textile – Tourmaline Boutique
10.00 Actiuni informative – Agentia Nationala Antidrog
10.00 Workshopuri creative, jocuri didactice – Centrul Cultural German Timisoara
10.00 Ateliere de pictura pe piatra, modelaj cu lut – Viv Art
10.00 Actiuni informative – Formatiunea de interventie Salvo
10.00 Ateliere de jonglerii – acrobatii – scoala de Circ
11.00 Demonstratii de scrima si cursuri gratuite de scrima pentru copii si adulti – Asociatia Club Sportiv „Floreta” Timisoara
13.00 Actiuni pentru copii – Hazlitii
14.00 Face painting pentru copii – Asociatia Culturala Noua Acropola
14.00 Workshop de teatru „Teatro – Aventura” – Centrul Cultural German Timisoara
15.00 Ateliere de tango argentinian, demonstratii si cursuri gratuite – Clubul de dans sportiv Magnum Team
16.00 Atelier de pictura pe basorelief: reproduceri arheologice din culturile lumii – Asociatia Culturala Noua Acropola
16.00 Ateliere de tango argentinian, demonstratii si cursuri gratuite – Clubul de dans sportiv Magnum Team
17.00 Programare lego – scoala Babel
18.00 Demonstratii de dans, show-uri tematice – Clubul de dans sportiv Magnum Team
19.00 – 5 minute de filosofie: din raspunsurile anticilor la marile întrebari ale omului – Asociatia Culturala Noua Acropola
19.00 Tango în aer liber – Clubul de dans sportiv Magnum Team

Duminica, 4 septembrie
10.00 Ateliere si jocuri interactive – Timisoara – Capitala Tineretului din Romania
10.00 Atelier de pictat tricouri – Asociatia Timisoara Capitala Culturala Europeana
10.00 Face painting pentru copii – Asociatia Culturala Noua Acropola
10.00 Ateliere de pictura pe piatra, modelaj cu lut – Viv Art
10.00 Actiuni informative – Agentia Nationala Antidrog
10.00 Actiuni informative – Club Sportiv Nautic Banat
10.00 Ateliere creative din materiale reciclabile – Gradinița Tom si Jerry
10.00 Workshopuri si activitati de constientizare – Asociatia “Ceva de spus”
10.00 Sport si socializare – Smartfit
10.00 Activitati informative – ISU Banat
10.00 Ateliere de confectionat papusi din carton – Teatrul pentru copii si tineret Merlin
10.00 Actiuni informative – Formatiunea de interventie Salvo
10.00 Jocuri de miscare – scoala Babel
10.00 Coloreaza-ti  mobilierul – Atelierul Rozz
10.00 Competitie si atelier de sabii din spuma – Asociatia Bee Active
10.00 Ateliere de pictura pe textile – Tourmaline Boutique
10.00 Ateliere de educatie muzicala non formala pentru copii – Asociatia Culturala Melopolis
11.00 Atelier de pictura pe basorelief: reproduceri arheologice din culturile lumii – Asociatia Culturala Noua Acropola
11.00 Demonstratii de scrima si cursuri gratuite de scrima pentru copii si adulti – Asociatia Club Sportiv „Floreta” Timisoara
12.00 Actiuni pentru copii – Hazlitii
14.30 Workshop de teatru „Teatro – Aventura” – Centrul Cultural German Timisoara
15.00 Demonstratii de dans, show-uri tematice – Clubul de dans sportiv Magnum Team
16.00 Atelier de pictura pe basorelief: reproduceri arheologice din culturile lumii – Asociatia Culturala Noua Acropola
16.00 Curs de vals vienez – Clubul de dans sportiv Magnum Team
18.30 Tango în aer liber, cursuri gratuite si demonstratii de tango – Clubul de dans sportiv Magnum Team
19.00 Calea armoniei: idei pentru o viata echilibrata – Asociatia Culturala Noua Acropola

Rating

  • 0comentarii

recomanda prietenilor