Dinamo invinge Timisoara si la baschet! Debutul si finalul de joc, tragice pentru banateni

TIMISOARA. Dupa o infrangere venita in urma unei gafe de portar la fotbal, si una cam in aceleasi circumstante si la handbal, iata ca Timisoara pierde in fata adversarului traditional si la baschet. Chiar daca si in acest joc, la fel ca in partidele amintite mai inainte, soarta putea fi alta!

14-0 si 22-4 au insemnat un debut incredibil de joc pentru Dinamo, care evolua acasa cu BC Timisoara, o echipa ce incepe sa promita. Iar banatenii au revenit spectaculos conducand cu doua puncte la pauza mare si pastrandu-si ecartul chiar si dupa 30 de minute.

Ultimul sfert, la fel ca debutul partidei a apartinut gazdelor, care au profitat de o experienta superioara si de faptul ca echipa este mult mai omogena. 88-78 pentru Dinamo, iar Timisoara ramane in acest sezon doar cu victorii impotriva trupei bucurestene la… rugby!

De la BCT, s-au remarcat Dalibor Djapa cu 25 puncte, 5 recuperari, Slobodan Dundjerski cu 15 puncte si 6 pase decisive si Ivan Jelenic care a adaugat 13 puncte, 4 pase decisive.