DEZASTRU! Viitorul echipei lui Hagi suna bine, viitorul lui ACS Poli Timisoara deloc bine! UMILINTA pentru violeti

UPDATE: Antrenorul Dan Alexa si-a anuntat demisia de la ACS Poli Timisoara!

____________

Au plecat la drum cu ganduri mari, dar au venit cu sacul plin de goluri. Din nou, conducatorii si jucatorii de la ACS Poli isi faceau sperante inaintea unei partide din prima liga, dar din nou au dezamagit si au ramas datori. De aceasta data la Ovidiu, pe malul lacului Siutghiol, aproape de Mamaia si de Marea Neagra, contra unei echipe ce impresioneaza, Viitorul Constanta.

Partida, teoretic, s-a incheiat de la pauza, cand gazdele aveau deja un avantaj linistitor, 3-0. Amfitrionii au marcat la prima faza mai coerenta, prin Aganovic, care l-a driblat de doua ori pe Belu si a marcat cu un sut frumos, plasat, la coltul lung (minutul 5).

Dupa doar trei minute, ACS Poli a ratat sansa egalarii, probabil acela fiind si momentul de cotitura al jocului. Croitoru a batut bine o libera, mingea a ajuns la Canu, care a avut sansa sa isi spele din pacate, dar a tras din pozitie foarte buna in portarul advers.

Tot Canu avea sa fie decisiv la golul doi al gazdelor, cand a incercat sa blocheze sutul lui Ianis Hagi, dar doar a deviat mingea care a intrat in poarta, 2-0 (minutul 22).

Scor de forfait la pauza, dupa ce Tanase, unul dintre cei mai promitatori jucatori din campionat, a facut ce a vrut in careul banatenilor si a marcat cu sange rece, 3-0!

In partea secunda, elevii lui Dan Alexa au dominat, si-au creat ocazii, mai ales pe gresesile defensivei adverse, dar de inscris au facut-o tot gazdele. Nou-intratul Nicolita a facut o incursiune excelenta pe partea dreapta si a marcat simplu, dupa o faza ce a facut sah-mat apararea violeta. Poli nu a marcat nici macar golul de onoare, in timp ce trupa lui Hagi mai putea inscrie, dar s-a oprit la cifra 4!

VIITORUL: Ramniceanu – Ciupe, Horogea, Mitrea, Ganea, Filip, Nedelcu, Achim, I. Hagi, Tanase, Aganovic. Au mai jucat: Nicolita, Boli, Chitu

Antrenor: Gheorghe Hagi

ACS POLI: Kirschstein – Belu, Melinte, Canu, D. Popescu, Luchin, Llorente, Barbut, Croitoru, Curtean, Elek. Au mai intrat: Goga, Artean, Popovici

Antrenor: Dan Alexa

1. Fi-v-ar prostii de ras…unde dracu i-ati gasit pe Melinte,Canu,Luchin si cel cu nume de cimitir,parca Belu?I-ati adus sa invete fotbal pe banii timisorenilor?Nu-i mai platiti pana nu invata ce-i cu jocul asta…Decat asa,mai bine deloc…rusine….

2. Robu si la anul vrei sa fi reales bazandu-te pe acs poli?

3. Lipseste spiritul de echipa. Lasati tinerii sa joace (in loc sa fie goniti la alte echipe), nu o pot face mai rau decat „achizitiile” nevaloroase (dar scumpe!!) ale televizoristului Stanciu. Mercenari expirati cu aere de vedete.