De PASTE, pe primul loc! Ce performanta… Poli Timisoara da de pamant cu Ighiu

TIMISOARA. Greu pe hartie, usor pe teren. ASU Poli invinge intr-un meci derby pentru primul loc pe Performanta Ighiu si demonstreaza ca merita sa fie prima in C4! Cu o evolutie absolut sclipitoare a atacantului Alex Badauta, alb-violetii au dat de pamant cu albaiulienii fostului „feroviar timisorean” Adorian Himcisnchi. S-a incheiat 5-1 pentru Poli, care revine pe primul loc, la doua puncte avans fata de Ighiu, fata de care are si un meci in minus disputat.

Prima repriza a fost o pledoarie pentru fotbal total, violetii atacand in valori poarta vizitatorilor si jucand ca o echipa mare. Badauta a inscris in 45 de minute de trei ori, tot el mai avand si o bara, dar si alti jucatori au contribuit la spectacol, Taub si Giuricici fiind si ei aproape de gol.

Repriza secunda incepe cu un nou gol al lui Badauta, care devine o piesa indispensabila in angrenajul gandit de Sorin Brindescu, tot atacantul contribuind si cu un asist pentru Vucea, care ducea scorul la 5-0.

La una din putinele greseli ale gazdelor, oaspetii au inscris golul de onoare prin Oara, dar doar atat au reusit cei din Ighiu, care au totusi meritul ca din postura de nou-promovata se bate, la fel ca Poli, la liga secunda.

5-1 pentru Poli, impinsi de fani si de aceasta data, iar alb-violetii vor avea cu siguranta sarbatori fericite.

ASU Poli: Rogojina – Marin, Galan, Todorov, Taub, Bilia, Giuricici, Tugui, Vucea, Ghinescu, Badauta. Rezerve: Fisteag, Codrea, Petre, Stefanovici, Sulea, Stancu, Damian

1. Felicitări.Bravo ASU.Hai POLI .Succese pe mai departe spre B.
    Sărbători fericite pentru toti jucătorii,antrenori,conducători si galeriei.

2. Daca promoveaza ASU va fi o palma imensa pe obrajii robului si cjt-ului. Dupa atatia bani bagati, ac recas va ajunge sa joace in aceeasi liga cu ASU care n-a primit un leu de la idioti!

3. Domnu RAZVAN,de ce crezi matale că ROBU este un idiot?O să vedem la alegeri cîți ”idioți ” o sa-l aleagă,probabil peste 50%!