Cupa Romaniei: Scolarul Resita – Poli Timisoara 3-4 d.pen. Vezi cum a decurs meciul!

Elevii antrenati de Vali Velcea s-au deplasat in Valea Domanului pentru partida cu Scolarul Resita, echipa care nu a acceptat sa joace la Timisoara in cuplaj pe “Dan Paltinisanu” cu intilnirea Poli II Timisoara – UTA.

Echipa de start: Lepmets – Daruiala (’114 Rotariu jr.), Scutaru, Luchin, Sepsi, Ricketts, Poparadu, Tames, Rocha (’71 Patras), Axente, Zagrean (’62 Jitaru)

min 10 – Tames suteaza spre poarta insa balonul trimis de acesta din lovitura libera se opreste in bratele portarului Haidau

min 18 –  0cazie imensa ratata de Axente, atacantul reluind din 10 metri, din cadere, pe langa bara, din centrarea lui Ricketts.

min 20 –  Poparadu suteaza de la 30 de metri insa Haidau retine in doi timpi

min 35 – din nou Axente este aproape de gol insa sutul lui trece pe linga poarta

min 41 –  Rocha executa un corner de pe partea stanga, iar Luchin reia cu capul pe langa bara din 8 metri

min 44 –  Lepmets retine mingea dupa o lovitura de cap din careul de 6 metri a lui Pitaru

PAUZA 0-0

min 62 – Axente se afla pentru a treia oara fata in fata cu portarul resitean insa suteaza in acesta

min 68 – ocazie mare Caimac, sutul sau insa trece de putin pe linga poarta

min 82 – acelasi Axente rateaza a patra oara deschiderea scorului

MIN 90 0-0

Prima repriza a prelungirilor se incheie fara ca vreo echipa sa inscrie. Ambele echipe si-au intensificat atacurile in ciuda caldurii infernale.

A doua repriza a fost la fel de disputata, insa si aceasta s-a incheiat fara gol.

Au urmat loviturile de pedeapsa…

Au inscris pentru gazde Bresneni, Budean si Gurici iar pentru oaspeti Luchin, Axente, Sepsi si Patras.

La final, Poli Timisoara se califica in faza superioara a Cupei Romaniei.