CSU Politehnica, pe locul doi la Turneul Banatul. Handbalistii timisoreni au fost invinsi de Partizan Belgrad in ultimul meci

Alb-violetii au castigat primul joc din cadrul triunghiularului gazduit la Sala Constantin Jude, invingand cu scorul de 33-23 pe Pandurii Targu Jiu, dar au pierdut, 24-26, in fata campioanei Serbiei.
Daca in primul meci din cadrul turneului Banatul, elevii lui Gligore Czari s-au impus categoric profitand din plin si de aportul noilor veniti, Milan Torbica si Iulian Halca, partida cu Partizan Belgrad le-a dat ceva batai de cap jucatorilor de la CSU Politehnica, mai ales ca interul dreapta, sosit in aceasta iarna de la HCM Constanta a fost nevoit sa paraseasca terenul in prima repriza, fiind accidentat destul de serios.
Campioanei Serbiei a condus cu 15-13 la pauza, iar la final s-a impus tot la doua goluri diferenta(24-26). Partizan a fost desemnata si castigatoarea turneului amical disputat la Timisoara, sarbii remizand, 34-34, in cealalta partida, cu Pandurii Targu Jiu.
Cel mai bun marcator pentru CSU Politehnica  in meciul cu Partizan a fost Mihai Timofte, cu 6 goluri marcate, urmat de Grasu cu 5.  Au mai inscris: Mrakic si Fenici, cate 3, Halca, M.Ignat si S. Ignat, cate 2 si Lela 1.