Cristiano Ronaldo, in lacrimi! Portugalia, zdrobita de Germania, in Brazilia! Vezi VIDEO!

Thomas Muller a marcat primul hattrick al Campionatului Mondial din Brazilia, in primul meci din Grupa G, disputat contra Portugaliei la Salvador. Cristiano Ronaldo nu a reusit sa se remarce.

Germania a debutat in forta la Copa do Mundo, elevii lui Joachim Low impunandu-se fata emotii, scor 4-0,  in fata unei echipe a Portugaliei, care l-a avut pana la urma in teren si pe Cristiano Ronaldo.

Thomas Muller a deschis scorul in minutul 12 dintr-un penalty obtinut de Mario Gotze, dupa un fault comis de Joao Pereira, iar in minutul 32 Hummels a facut 2-0 cu o lovitura de cap, in urma unui corner executat perfect de Toni Kroos.
Momentul psihologic al partidei s-a petrecut insa 6 minute mai tarziu, cand portughezul Pepe a fost eliminat de arbitrul sarb Milorad Mazic dupa o altercatie cu Muller, cel care inainte de a pleca la vestiare l-a mai invins o data pe Rui Patricio.
Echipa lui Paulo Bento nu a putut sa reactioneze, iar Muller a facut hattrick-ul in minutul 78.

VEZI SI:

VIDEO! Primul meci din grupa F, Argentina – Bosnia a consemnat cel mai rapid autogol din istoria Mondialului

Vezi aici programul complet al meciurilor, loturile celor 32 de echipe si stadioanele pe se joaca in Brazilia!

FOTO si VIDEO! Prima surpriza la Mondialul brazilian! Campioana mondiala en-titre, umilita!

VIDEO! Cum a umbrit Nishimura victoria gazdelor din meciul de deschidere!

1. Fumoasa abordare insa cred ca sunt inca multe de sups. Totusi ma bucur ca a fost abordata aceasta tema. O sa marchez acest site pentru a reveni mai tarziu, trebuie analizata