Chiar mai clar decat o arata scorul! Informatica Timisoara trece la pas si de Cluj

TIMISOARA. Conform asteptarilor. Informatica Timisoara a obtinut a sasea victorie din tot atatea posibile, dupa un 6-2 clar cu Clujana Cluj. Meciul a fost la discretia gazdelor care si-au trecut in cont si alte mari ocazii de gol. Oaspetii au scapat ieftin, putem spune la Timisoara, pentru ca scorul putea fi unul fluviu.

Dupa 8 minute de joc, Adi Calugareanu si Slobodan Janjic rezolvau oarecum meciul, 2-0, pana la pauza mai marcand si Ion Al Ioani. Dupa pauza, gazdele au mai inscris de trei ori, dar si vizitatorii au resit sa puncteze la capitolul onoare. Al Ioani a reusit dubla, iar Florin Matei si Robert Lupu – antrenorul jucator ce a fost uns tehnician si al nationalei, au mai punctat pentru amfitrioni, iar Acatrinei si Tamas pentru ardeleni.

6-2 pentru Informatica Timisoara, care are astfel 6 victorii din 6 posibile. Tot in aceasta etapa se va juca si meciul dintre Tg. Mures si Deva, alte echipe care au procentaj maxim pana acum.