CH Poli, invingatoare si in al doilea joc din grupa valorica 7-9. Dupa victoria cu Steaua, alb-violetii s-au impus si la Baia Mare

Trupa lui Constantin Stefan a reusit pentru prima data in acest an sa lege doua victorii consecutive. Timisorenii au castigat, scor 27-25(13-12), in deplasare, in fata lui Minaur.

Banatenii continua parcursul bun inceput odata cu meciurile din play-out cu Resita.

Dupa ce au scapat de emotiile retrogradarii, alb-violetii au reusit sa se impuna si in cele doua partide disputate pana acum in grupa valorica 7-9.  CH Poli a invins joi ( 32-24) Steaua, la Timisoara, iar  duminica a obtinut un nou succes, la Baia Mare.
Timisorenii nu au avut parte de un meci facil  pe terenul celor de la Minaur. Dupa ce s-au distantat la 5 goluri in startul reprizei a doua (17-12, min. 34), elevii lui Constantin Stefan s-a vazut egalati cu zece minute inainte de final (21-21), dar bazandu-se din nou si pe evolutia buna a portarului Stanescu, alb-violetii au reusit sa revina si se impuna in final cu  27-25.
Golurile Politehnicii in jocul de la Baia Mare au fost inscrise de: Chikovani 5, Kaftin 4, Ursu 4, Santeiu 4, Halca 3, Szentpeteri 3, Timofte 3, Mrakic 1.
CH Poli mai are de jucat pe 17 mai la Bucuresti returul cu Steaua, iar in 21 mai la sala ”Constantin Jude” va veni Baia Mare.