Ce meci! Ce victorie! BC Timisoara invinge Mediasul dupa un joc electrizant

TIMISOARA. BC Timisoara – Gaz Metan Medias a fost un meci al „suferindelor” pe hartie, dar pe teren cele doua combatante au aratat ca merita mult mai mult decat locurile de „retrogradare”.

Partida a fost spectaculoasa, cu momente foarte bun si cu un echilibru care atinut cu sufletul la gura asistenta pana in ultima secunda. Banatenii au inceput mai bine, 8-4, 14-9, dar era clar ca meciul se joaca… 17-20 la inceputul sfertului II, apoi 31-25 si 33-36! Era clar, meciul are tot ce trebuie pentru un spectacol total.

A fost 44-40 la pauza mare, dar vizitatorii au revenit la conducere in sfertul III, 46-48. Se face 56-56 si nimeni nu lasa piciorul de pe acceleratie, 69-60, 76-79 si 86-84 scor final, cu publicul in picioare.

Spiritul de echipa al BCT, dar mai ales evolutia de exceptie a lui jeremic cu 31 de puncte reusite a inclinat in cele din urma balanta in favoarea echipei de pe Bega.

De cealalta parte, titularii Mediasului au jucat excelent, toti avand peste 10 puncte marcate.

Una peste alta o buna propaganda pentru baschet si doua echipe care merita mai mult!