Ce au luat pe mere, au dat pe mere. Ripensia Timisoara, meci slab contra celor de la Pandurii

TIMISOARA. Antepenultima etapa a ligii secunde a inceput in Ciarda Rosie, unde Ripensia Timisoara a intalnit Pandurii Tgargu Jiu, o echipa care avea nevoie disperata de cele trei puncte pentru a se salva de la retrogradare. Cum Ripensia a batut etapa trecuta la Siria pe UTA si nu mai avea emotii, astazi si-a permis sa joace mai… slab. Asadar, Pandurii s-a impus cu 2-1 (1-0) dupa un meci pe care l-a dominat.

CITESTE SI: In timp ce tu stai blocat in trafic zeci de minute pentru un km, ce se intampla pe Popa Sapca, strada inchisa o luna de zile pentru finisaje, la Timisoara Video

Dupa un inceput de joc in care a fost mai activa, trupa oaspete a deschis scorul la mijlocul primei parti prin Cosmin Ionica, cu un sut la coltul lung. Pana la pauza nu s-a intamplat nimic notabil, in afara ca cei aproape 200 de spectatori prezenti in tribuna erau deja plictisiti.

In minutul 56, Cristian Bocsan a egalat cu o frumoasa lovitura de cap si parea ca lucrurile intra in normal. Nu a fost asa, deoarece dupa un corner, Cristian Munteanu a punctat pentru 1-2 si a stabilit scorul final inca din minutul 64.

CITESTE SI: Cultura, in miscare libera peste granite. Timisul a devenit parte dintr-un consortiu euroregional ce deschide noi drumuri pentru Timisoara Capitala Culturala a Europei

Ripensia a jucat mult sub valoarea ei in acest joc… si acum se pregateste pentru derby-ul orasului din liga secunda cu ASU Poli de saptamana viitoare.

Ripensia: Radulescu – Ad. Popa (cpt.), Bocsan, Burdet, C. Toma, Zurbagiu, Hecsko (L. Tudor 61′), Dumiter, Manecan (Badauta 72′), Mediop, Golda (Apro 87′). Antrenor: Ciprian Urican