Noutati :

Cat costa o masa de Paste la Timisoara? Uite ce nu trebuie sa lipseasca din meniu si care sunt preturile!

6 aprilie, 2015 - 01:44 PM
Autor: Magda Mihalache      
Categorie: SOCIAL
0

TIMISOARA. Pastele este una dintre cele mai importante sarbatori din an, motiv ideal pentru familie si prieteni sa se aduna in jurul unei mese pline, de la care nu trebuie sa lipseasca bucatele traditionale, atent alese si pregatite de gospodine.

Pentru masa de Paste, se vopsesc oua, se framanta cozonaci, se face pasca, apoi carnea de miel e pregatita pentru ciorba si condimentata pentru zilele cand va sfarai pe gratare. Dar, pentru ca sarbatorile sa fie indestulate, gospodinele trebuie sa inceapa pregatirile din timp si sa dea fuga la piata pentru a cumpara cele mai proaspete legume, fructe, carnuri, condimente si altele trebuincioase.

Ciorba, drobul si friptura sunt nelipsite de Paste, iar carnea de miel e piesa de rezistenta.

In pietele din Timisoara carnea de miel costa intre 22 si 25 de lei kilogramul, insa in supermarketuri preturile sunt mult mai piperate, acestea pornind de la 28 de lei/kg. Daca mergeti la stana si cumparati direct de la cioban, va poate ajunge mai ieftin si asa mai ramaneti cu niste bani in buzunar cu care puteti sa faceti alte cumparaturi. De exemplu, daca vreti sa cumparati un miel de 15-20 de kg, ciobanii dau kilogramul de carne chiar si cu 11-12 lei.

Printre bunatatile gustate de musafiri la masa de Paste se numara si drobul, iar unul gata preparat, la jumatate de kilogram, ajunge la 15 lei bucata.

In ceea ce priveste dulciurile, mesele e musai sa fie incarcate cu torturi si cozonaci. Astfel, un tort de marime medie poate depasi 40 de lei, dar puteti sa-l faceti acasa la jumatate de pret. Cozonacii sunt la mare cautare, iar pretul unuia gata facut ajunge la 10-15 lei.

Sa nu uitam de bauturile racoritoare care sunt nelipsite de pe mese. Apa minerala si bauturile carbogazoase sunt cumparate cu baxurile cu mult timp inainte. Astfel, pretul pentru un suc acidulat porneste de la 4 lei, o sticla de 2 l,  si poate ajunge pana la 6-7 lei, in vreme ce pretul pentru un suc natural variaza intre 8 si 15 lei. Insa, daca evitati sa consumati sucuri din comert, exista si alte alternative. Cu doua portocale si un grepfruit va puteti face acasa un fresh care va v-a ajuta la digestie dupa o masa copioasa.

La tarabele din pietele timisorene, gospodinele gasesc ridichi cu 1,5 lei legatura, ceapa verde, patrunjel si marar cu 1 leu legatura, salata verde cu 2,5 lei, conopida cu 10 lei, usturoi verde cu 1,5 lei, rosii cu 10 lei, cartofi cu 2 lei, varza cu 5 lei, castraveti cu 8 lei sau morcovi cu 3 lei. Sa nu uitam ouale cumparate pentru a fi incondeiate. Acestea pornesc de la 0,40 de bani bucata.

Pentru a nu le lipsi nimic de pe masa, timisorenii sunt dispusi sa cheltuiasca atat cat este necesar, insa sunt si persoane care au un buget limitat si trebuie sa se incadreze in el.

„Mi-am propus sa cheltuiesc in jur de 800 de lei anul acesta. De obicei, inainte cu o saptamana sau doua de Paste dau o raita prin doua-trei piete din oras sa vad care sunt preturile si abia apoi ma hotarasc de unde o sa cumpar. Legumele si fructele o sa le iau cu cateva zile inainte, din piata, pentru a fi cat mai proaspete. Restul cumparaturilor o sa le fac din timp sa nu ma trezesc ca stau la cozi prin supermarketuri. O sa am musafiri din strainatate, asa ca meniul va fi  variat. O sa pregatesc platouri cu aperitive, fac ciorba de miel, drob, pasca, incondeiez oua, o sa coc si cozonaci. Sunt multe de facut, de aceea o sa ma pregatesc din timp”, a declarat pentru opiniatimisoarei.ro o tanara care a trecut prin piata sa vada care sunt preturile.

„Anul asta, Pastele o sa fie mai sarac. Am o pensie de 800 de lei, iar banii nu imi ajung de pe o luna pe alta. Mai mult de 200 de lei nu o sa cheltuiesc, mai ales ca sunt singura si nimeni nu imi trece pragul casei. O sa fac doi cozonaci, inrosesc vreo cateva oua si gatesc o ciorba de miel. Atat, asta e meniul de Paste. Nu imi permit mai mult”, ne-a spus o batrana.

O masa pentru o familie de patru persoane, dupa toate cumparaturile si pregatirile pe care le fac gospodinele, ajunge sa coste in jur de 450 de lei, asta daca luam in considerare si pretul carnii de miel. Insa, sunt multe familii care nu consuma miel, asa ca aceasta poate fi inlocuita cu carne de pui sau carne de porc.

Rating

  • 0comentarii

recomanda prietenilor