Noutati :

Care au fost cei mai buni sportivi timiseni in anul 2013? Vezi lista premiantilor, stablita de DJTS!

11 decembrie, 2013 - 11:08 PM
Autor: Daniela Surulescu      
Categorie: SPORT
0

Ca in fiecare an, Directia Judeteana pentru Sport si Tineret a alcatuit topul celor mai buni sportivi din judet, care vor fipremiati marti de catre Consiliul Judetean Timis, intr-o gala speciala.

Cea mai buna sportiva a judetului Timis in anul 2013 a fost desemnata Adelina Pastor, atleta aflandu-se la a treia distinctie de acest gen. Ioan Damaschin, cel care se ocupa de pregatirea Adelinei va primi titlul de cel mai bun antrenor timisean, iar echipa de rugby, campioana a Romaniei pentru al doilea an consecutiv va fi premiata la categoria <<cea mai buna echipa>>
In clasamentul sporturilor neolimpice, Emilian Dan, de la navomodelism a ocupat din nou prima pozitie, iar la sporturile tehnice, Ionel Pascota va fi recompensat si el pentru rezultatele din 2013.
Nu au fost uitati nici sportivii cu deficiente motorii, Mihaela Lulea (Nautic Banat), Vasile Stoica, Leonard Lupascu, Emil Gama, de la CS Maraton 93 Lugoj, care se vor regasi si ei intre cei premiati, fiind acordate totodata pentru sportivii cu rezultate bune reusite anul acesta care nu si-au mai gasit loc in topul olimpic, 42 mentiuni.
Premiile in bani oferite de CJT variaza intre 4000 de lei, cat va primi Adelina Pastor si 500 de lei, sumele fiind impozitabile.
Iata listele complete ale premiantilor:
TOP OLIMPIC
1 PASTOR ADELINA(atletism)- L.P.S. Banatul  / C.S.M.  Timisoara- 4000 lei
2 ENACHE FLORIN MARIAN(canotaj)- C.S.S.  Bega Timisoara 3500 lei
3 STEFAN GHEORGHITA( lupte libere)-C.S.M. Lugoj -3000 lei
4 MARTICONI PATRICEA(box)- C.S.M.  Timisoara- 2500 lei
5 BARBUT ANDREI IONUT(atletism)- L.P.S. Banatul  / C.S.M.  Timisoara- 2000 lei
6 COTUNA VLAD(gimastica) – C.S.M. Lugoj 1500 lei
7-8 MADA BOGDAN, ANTON ALIN(kaiak canoe) – C.S. Water Performance 1200 lei
9 DONCI DANIEL(canotaj)- C.S.U. Timisoara- 1000
10 HODOROGEA RAZVAN(canotaj)- C.S.M.  Timisoara – 800 lei
TOP NEOLIMPIC
1 DAN EMILIAN- C.S.M. Timisoara
2 POP ALEXANDRA- U.T.K. Timisoara
3 JURJESCU ION- C.S.U. Timisoara
4 DAN LUCIAN- C.S.M. Timisoara
5 CORBEANU ALEXANDRA – C.S. Zen Sho
6 PLOP MIHAIL- U.T.K. Timisoara
7 SCHEIN ALEX- C.S. Fudocan karate
8 DAN CRISTINA- C.S.M. Timisoara
9 LUPULESCU CONSTANTIN- C.S. AEM Timisoara
10 FOISOR CRISTINA- C.S. AEM Timisoara
10 CAZACU ALEXANDRU- C.S. CAZA Timisoara
ANTRENORUL ANULUI  – 2013
DAMASCHIN IOAN- L.P.S / C.S.M.
CLASAMENT ECHIPE-JOCURI SPORTIVE
1. RCM TIMISOARA-rugby
2. CSM LUGOJ – volei feminin
3 CSS BEGA – baschet masculin U18
CLASAMENT ECHIPE SPORTURI INDIVIDUALE
CSM LUGOJ – lupte libere masculin
CSM TIMISOARA – lupte libere feminin
AEM TIMISOARA – sah
CLASAMENT MASTERS– 2013
1. CAZACU SORIN- C.S. CAZA
2. LISETCHI MIHAI- C.S. DE INOT MASTERS
3. RASADEAN MARCEL- C.S.M. TIMISOARA
NOMINALIZARI SPORTIVI SPORTURI TEHNICE– 2013
1.PASCOTA IONEL- C.S. PASCOTA
2. NEAGA VLAD- C.S. DUMBRAVITA
3. STOICHESCU MIHAI- C.S. MOTO EXTREM
4. RAZVAN IRIMESCU- C.S. SPEED RACING
5. CAZACU CATALIN- C.S. TAIFUN RACING
6.BORLOVAN LEONARD- C.S. ABAS TIMISOARA
PREMIU PENTRU INTREAGA ACTIVITATE – 2013
1. GHEATA MARIA- C.S.S. Bega Timisoara
NOMINALIZARI  SPORTIVI CU DEFICIENTE LOCOMOTORII – 2013
1. LULEA MIHAELA- C.S. Nautic Banat
2. VASILE STOICA- C.S. Maraton
3. LUPASCU LEONARD- C.S. Maraton 93 Lugoj
4. GAMA EMIL- C.S. Maraton 93 Lugoj

Rating

  • 0comentarii

recomanda prietenilor