BC Timba pierde la Craiova, dupa ce a condus jumatate de meci. Ursii au fost invinsi cu 87-75, in prima etapa din retur

Timba a inceput bine meciul de la Craiova.  Desi gazdele au avut 6-4 in minutul 5, elevii lui Bogdan Murarescu au reusit sa marcheze  12 puncte consecutive si au dus scorul la 6-16, pana in minutul 9, reusind sa castige primul sfert cu 18-8.
”Ursii” s-au distantat la 15 puncte pana in minutul 16( 18-33), dar gazdele au reusit sa revina, au marcat zece puncte consecutive,  Seals Cortez si Djurasovic reusind doua cosuri de trei, iar la pauza timisorenii mai aveau doar 2 puncte avans(34-36).
Craiova a preluat conducerea in minutul 22(38-37), iar inaintea ultimului sfert conducea cu 60-48. Cu doua minute inainte de final,Timba s-a apropiat la 4 puncte(73-69), dar ”ursii” nu au reusit sa forteze egalarea, gazdele impunandu-se in final cu 87-75.
Nou-venitul Denham  Brown s-a remarcat de la Timba, reusind 24 de puncte si 10 recuperari, fiind urmat de celalalt jucator proaspat sosit la Timisoara, Horton, care a inscris 19 puncte, la fel ca si Glynn. De partea cealalta, Djurasovic a fost cel mai bun marcator cu 21 de puncte.