Baschetbalistii de la SCM Timisoara pierd si meciul doi de la Oradea! Calificarea inca se joaca

TIMISOARA. La fel ca si in primul meci, duelul dintre CSM Oradea si BC SCM Timisoara a fost decis in ultimul sfert, desi banatenii au avut si de aceasta data meciul in mana.

CSM Oradea a castigat meciul al doilea cu 85-81 si conduce cu 2-0 la general in duelul cu trupa viola, iar seria de maximum cinci jocuri se muta acum pe Bega. Desi au inceput mai bine partida si au castigat primul sfert cu 22-17, baschetbalistii de pe Crisul Repede au cedat urmatoarele doua parti ale jocului, 13-20 și 22-28 si au intrat in ultimul sfert cu un handicap de 8 puncte, scor 57-65. Asta in conditiile in care Timisoara a avut si un avans de 14 puncte!

Banatenii nu au reusit sa mentina avansul au fost egalati la 73 si chiar daca au ramas in meci pana in ultimele secunde, cand au pierdut cu 81-85.

Sean Barnette de la gazde a fost cosgheterul partidei cu 21 de puncte si 11 recuperari. Mladen Jeremic a realizat 19 puncte pentru Timisoara, iar de la trupa lui Tudor Costescu s-au mai remarcat Diaz – 16 puncte, Komatina – 16 puncte si Flowers -15.

Urmatorul joc se disputa miercurea viitoarea, in sala Constantin Jude.

sursa foto: facebook.com