ASU Poli Timisoara continua cu Progresul. Victorie si cu Gataia!

TIMISOARA. ASU Poli merge ceas in retur, obtinand victorii pe linie. De aceasta data ”victima” a fost Progresul Gataia, o echipa experimentata cu jucatori ce au insemnat ceva pentru culorile alb-violete, Buia, Popoviciu, Noje, Ionila.

Nu a fost insa usor, mai ales ca vizitatorii au deschis rapid scorul, printr-un fost jucator al Politehnicii, Vlad Visan, contraatac perfect, minutul 2. Exact ca in meciul din intermediara cu Girocul, alb-violetii s-au trezit rapid, iar pana in minutul 18, Vucea si Budur au intors scorul, 2-1. Apoi, meciul a curs intr-un singur sens, spre poarta vizitatorilor, iar pana la pauza, Vucea a mai punctat o data, 3-1.

asu poli-gataia (17)

In partea secunda, lucrurile au stat la fel. Cu violetii lui Sorin Brindescu – antrenor care si-a permis sa joace si cu fotbalisti care nu au prins de obicei primul 11 – in prim plan. In minutul 62 Vucea reusea tripla, iar scorul de 4-1 asigura victoria, daca se mai punea problema, si diferenta de 6 puncte intre Poli si Ripi – care a invins azi Jimbolia cu 2-0.

asu poli-gataia (1)

Pana la final avea insa sa fie 6-2, Deaconescu marcand pentru vizitatori, iar Gavriluta si Ilie pentru gazde. Scor identic cu cel din intermediara cu Girocul, si al treilea din retur, dupa succesul cu Ripensia.