ASU Poli Timisoara bate lejer si la Dumbravita. Isi consolideaza pozitia de lider

TIMISOARA. Alb-violetii de la ASU Poli au jucat vineri la Dumbravita, intr-un meci care a fost programat mai repede, datorita sarbatorilor pascale catolice. La prima vedere, un adversar incomod, echipa din Dumbravita, AS Dumbravita, s-a dovedit in meciul disputat vineri unul facil pentru elevii lui Sorin Brindescu.

Polistii si-au facut meciul usor, marcand inca din debutul jocului, prin Budur. La finele primei reprize partida a fost in mare parte „rezolvata”, dupa ce Tavi Draghici a inscris golul cu numarul 2 al vizitatorilor.

asu politehnica dumbravita 2

In partea a doua, ambele echipe au avut sanse de gol, alb-violetii trecandu-si in cont si doua transversale, dar, in cele din urma, partida s-a incheiat cu scor de forfait. Asta dupa ce Feraru a inscris in prelungiri dupa o lovitura de la 11 metri, care, in prima faza a fost respinsa de portarul Miklos.

3-0 pentru Poli, care a invins destul de usor o echipa de pe podium, consolidandu-si astfel locul I in clasamentul Diviziei D Timis.