ASU Poli pierde la scor de neprezentare cu CS Mioveni. Al doilea meci de campionat in care banatenii nu inscriu, dar primesc trei goluri

TIMISOARA. ASU Poli Timisoara a fost invinsa cu 3-0 de CS Mioveni in runda a sasea a ligii secunde de fotbal. Odata cu acest esec, banatenii au ajuns la a patra infrangere in esalonul secund.

Formatia gazda a controlat de la un capat la altul intalnirea cu ASU Poli, insa banatenii au reusit sa reziste aproape o repriza in fata atacurilor formatiei pregatite de Alexandru Pelici. In minutul 37, Nastasie a primit o minge in careul timisorean, a sutat la coltul scurt si l-a invins pe Constantinescu, stabilind si scorul pauzei, 1-0 pentru Mioveni.
In partea a doua tot gazdele au fost vioara intai, iar la cinci minute de la reluare, Ayza a punctat pentru 2-0, dupa ce a driblat doi dintre fotbalistii lui Sorin Brindescu. Scorul final a fost stabilit in minutul 67, cand Radescu a primit mingea in careu de la acelasi Ayza, a trecut usor de un fundas, si ajuns fata in fata cu portarul timisorean Constantinescu a inscris cu o scarita si a facut 3-0.

ASU Poli: A. Constantinescu – Motreanu, Telescu, Cr. Galan (cpt.), Todorov, Bilia, Birau, Giuricici, Danaricu, Ghinescu, St. Blanaru. Au mai evoluat: Badauta, M. Stancu si Margarit.

Meciul de la Mioveni a fost al doilea din acest campionat in care timisorenii nu au reusit sa inscrie, dupa cel cu CSM Ramnicu Valcea, si tot al doilea in care incaseaza trei goluri, dupa partida cu Foresta Suceava.

In runda viitoare, ASU Poli primeste pe teren propriu vizita lui FC Brasov, grupare care in aceasta runda a invins cu 3-2 de UTA Batrana Doamna.

1. Se necesita masuri deosebite,altfel se vr nregstra numai eșecuri.