Adversar puternic, dar nu de neinvins pentru ACS Poli Timisoara! Vezi cu cine joaca violetii in sferturile Cupei Romaniei

TIMISOARA. CFR Cluj este adversarul lui Poli din sferturile Cupei Romaniei. Partida se va disputa cel mai probabil pe stadionul Dan Paltinisanu.

Meciurile din sferturile de finala se vor disputa intr-o singura mansa, in perioada 28-30 martie 2017, in functie de optiunile pentru televizare, pe terenul echipei de categorie inferioara sau mai slab clasate la finalul sezonului precedent.

ACS Poli a trecut in cele doua tururi anterioare de echipe din liga secunda, Targoviste, 2-0, joc disputat la Mioveni si de Afumati, cu 3-0, intr-o partida disputata in localitatea ilfoveana.

Poli – CFR Cluj in turul acestui sezon a fost 1-1, cu golul lui Canu, iar in retur a fost tot egal, 2-2, cu o dubla a lui Draghici pentru timisoreni. Ultima intalnire a Timisoarei cu CFR-ul in Cupa a fost finala sezonului 2008-2009, castigata de CFR cu 3-0 la Targu Jiu, la un meci de trista amintire.

Programul sferturilor
Astra – Viitorul
Dinamo – CSU Craiova
Voluntari – Mioveni
ACS Poli – CFR Cluj

Tot astazi a avut loc tragerea la sorti pentru sferturile de finala din Cupa Romaniei rezervata echipelor sub 19 ani. In aceasta intrecere, ACS Poli Timisoara va juca impotriva marii rivale din vest, UTA Batrana Doamna.