ACS Poli Timisoara respira! Victorie in Cupa Ligii cu Viitorul Constanta. GALERIE FOTO!

TIMISOARA. Un duel al viitorului, intre multi copii din Timisoara si altii adunati de Hagi in Dobrogea, a insemnat un meci bun! Partida a contat pentru optimile Cupei Ligii si s-a disputat intr-o atmosfera destul de trista, in fata a doar 600 de spectatori, pe un stadion de 32.000 de locuri.

Meciul a inceput cum nu se poate mai rau pentru gazdele timisoarene, Cioabla deschizand scorul din minutul 3! Banatenii nu au acuzat socul si au trecut la posesie, Artean egaland in minutul 16 si stabilind scorul pauzei, 1-1.

In partea secunda, niciuna dintre echipe nu a jucat decisiv, combatantele fiind mai atente sa nu primeasca gol. O schimbare inteligenta a lui Ionut Popa, introducandu-l pe Alex Popovici avea sa fie decisiva. Unul dintre cei mai vechi jucatori ai clubului banatean a obtinut in ultimele 10 minute o lovitura libera de la 17 metri, iar capitanul Croitoru a reusit primul sau gol pentru ACS Poli. Dar ce gol… o reusita echivalenta cu calificarea in sferturile competitiei.

Asadar, echipa cotata fara sanse de a merge mai departe a reusit o victorie importanta, mai ales pentru moral, si demonstreaza ca poate face lucruri frumoase si in continuare.

ACS POLI: Straton – Sorescu, Seroni, Canu, Vadrariu, Artean, Barbut, Croitoru, Carstocea, Vraciu, Elek. Au mai jucat Popovici si Doman