ACS Poli Timisoara merge in optimi! Elevii lui Florin Marin se descurca si in Cupa Romaniei

TIMISOARA. Chiar si cu o formula de joc inedita, in care si-au facut intrarea Smaranda, Neagu, Bocsan sau Rufino, ACS Poli s-a descurcat de minune in 16-imile Cupei Romaniei. Astfel, la Pitesti, elevii „profesorului” Florin Marin au rezolvat meciul cu divizionara B din Rm. Valcea inca din prima repriza.

Curtean a transformat inca din debut un penalti obtinut de experimentatul Marius Croitoru, apoi Llorente a marcat cu un sut spectaculos pentru 0-2, scor ce s-a inregistrat la pauza, si in mare masura a stabilit castigatoarea acestei confruntari.

In partea secunda, oaspetii au aratat ca o echipa experimentata, care stie ce are de facut, in timp ce elevii timisoreanului Alex Pelici de la Rm. Valcea nu au gasit culoarele necesare pentru a pune probleme. Astfel, ACS Poli se califica fara mari probleme mai departe si demonstreaza ca deocamdata este o echipa de luat in seama in toate competitiile in care participa. Chiar si cand evolueaza cu jucatori de la echipele de juniori/tineret.