ACS Poli Timisoara mai aduce 3 puncte (ne)sperate. Victorie la Chiajna

Doua echipe care isi tradeaza locurile din clasament, in sensul ca au obtinut rezultate bune in ultimul timp, s-au intalnit astazi pe sinteticul de la Chiajna, intr-un meci de mare lupta. Concodria obtinuse 5 puncte in ultimele 3 jocuri, contra unor echipe cu pretentii, Astra, Pandurii, Dinamo, iar ACS Poli legase doua victorii, la Iasi si acasa cu Viitorul, si era clar ca meciul de azi era deschis oricarui rezultat.

Prima repriza nu a iesit din tiparele unui meci intre doua grupari din subsol, dar violetii aratau ca nu vor sa faca aceasta deplasare degeaba. Elevii lui Ionut Popa au impins cu fundasii, iar mijlocul a tinut bine partida. In partea secunda, Chiajna a fost aproape de gol, dupa bara lui Cristescu, dar meciul abia acum incepea cu adevarat. Acelasi Cristescu avea sa fie eliminat in minutul 72, destul de usor, dupa un fault asupra lui Novak, iar Poli a profitat de omul in plus, lovind pe contraatac.

In minutul 82, Balgradean a facut o gafa la executia unei lovituri libere din propria jumatate, Draghici a profitat si a inscris in poarta goala. Mai mult, in ultimul minut, Vraciu a centrat bine in fata portii de unde Albu si-a inscris in fata portii.

Chiajna – Timisoara 0-2, Poli obtine a treia victorie la rand fara sa primeasca gol si recupereaza cele 14 puncte depunctare, ajungand la 0 in clasament, chiar in ultima etapa a turului. In ultima zi a lui noiembrie, echipa lui Popa va juca la Botosani, in prima etapa a returului sezonului regulat.

Concordia Chiajna: Balgradean – Bucurica, Albu, Tincu, Feussi (N. Rosu), Buleica (64, Serediuc), Melinte, Barboianu, Gradinaru, Constantinescu (77, Pena), Cristescu.

ACS Poli Timisoara: Straton – Straut, Bocsan, Seroni, Novak, Croitoru, Artean, Barbutţ (81, Mailat), Doman (74, Carstocea), Llorente, Draghici (89, Vraciu).

1. BV POLIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2. Bravo ACS Poli.Felicitari Dlui antrenor Popa.

3. Bravo ACS.Nu a mai ținut furtul arbitrilor.Totusi parca ne lipsește ceva pe partea dreapta la fundași.Orea mult au combinat adversari
    pe aceasta parte.Am încredere ca l Botoșani sa luam un punct.Atentie la atacantul Litunian.In rest va fi bine.