ACS Poli Timisoara e in CEATA! Dinamo invinge aici, dupa un meci ciudat. FOTO

TIMISOARA. Ceata… Controverse, ratari, ceata… Gafe, injuraturi, CEATA! Si momente emotionante, singurele care au scos un meci din ceata. PACAT!

ACS Poli Timisoara – Dinamo, altadata un derby, astazi un meci trist, la fel ca vremea de afara, la fel ca vremurile care le traim. Gazdele au dominat prima repriza si meritau sa intre la pauza in avantaj, dar portarul vizitatorilor s-a remarcat de fiecare data la sansele banatenilor!

Partea secunda incepe practic cu gafa lui Kirschstein, care face cadou un gol vizitatorilor, marcat de Essombe si tabela arata un nemeritat 0-1! Dar fotbalul se joaca pe goluri. Pana la final, nu se mai intampla nimic esential, iar „cainii” pleaca de aici cu 1-0! Ultima oara cand cele doua echipe se intalneau in ceata, POLI invingea cu 2-0, in rol principal, Bucur. CE VREMURI!!

De mentionat, momentele emotionante tinute pentru victimele Colectiv si de la inceputul partidei, dar si aproape de finalul  primei reprize.

Inainte de startul jocului, la mijlocul terenului s-au strans mai multi copii si tineri (39) de la Rudolf Walther cu pelerine albe, care tineau cate o lumanare in mana. La marginea terenului, in spatele unei porti, s-a format o cruce din lumanari, pentru victimele Colectiv.

IM5A0772

Iar in minutul 41 al partidei, crainicul stadionului a anuntat: „Suntem cu 41 mai putini”, moment in care jucatorii s-au oprit si intreg stadionul a inceput sa aplaude. De asemenea, suporterii au scandat: „Colectiv”.