ACS Poli si Ripensia au jucat un amical cu ocazia Zilelor Cartierului Fabric. Trupa lui Alexa a castigat, 5-2 si a luat Cupa

ACS Poli a castigat pentru a doua oara consecutiv Cupa decernata cu ocazia Zilelor Cartierului Fabric. Anul trecut ACS Poli a invins Ripensia cu 3-2, iar acum, trupa lui Alexa s-a impus cu 5-2.
 Radu a deschis scorul pentru Ripensia, iar juniroul  Vlad Dragomir a  egalat cu un sut de la 25 de metri. Pana la pauza cei de la ACS au mai punctat apoi de trei ori prin Popovici(33′), Szekely(41′) si Nanu(43′), 1-4. In repriza a doua nou-venit la ACS Poli, Stavric a marcat si el primul sau gol la Timisoara, iar Stancu de la Ripensia a inchis tabela la 2-5.
VEZI AICI GALERIE FOTO!
Ultimii sositi la ACS Poli, Sana si Pedro Henrique au urmarit meciul din tribuna. In schimb, Alexa i-a urmarit cu ocazia meciului cu Ripensia si pe fundasul Ionut(Timisul Sag) si mijlocasul Surugiu(fost la UTA).
ACS Poli a inceput meciul in formula: Nuno Claro- Ionut, Scutaru, Todorov, Morariju-Popovici, Dragomir, Rogoveanu, Nanu- Keita si Szekely.Din minutul 30, in locul lui Nuno Claro a intrat  in poarta Eduard Pap, iar Balaure l-a inlocuit pe Rogoveanu.
In partea a doua  partidei, ACS Poli a evoluat cu: Pap(Haidau, 60′)- Belu, Petre, Canu, Balace- Boldea, Popradu, Trandu(Surugiu, 65′)-Eduardo-Wilson Kneeshaw, Stavric.
De maine, ACS Poli intra intr-un semi-cantonament pe plan local, la Casa Oamenilor de Stiinta din Timisoara, iar de miercuri trupa lui Alexa va pleca, pentru 3 zile in Ungaria, urmans sa sustina si un amical, sambata, cu divizionara secunda Bekecsaba.