ACS Poli incheie cu victorie stagiul din Antalya. Trupa lui Velcea s-a impus cu 1-0 in fata celor de la Buducnost Podgorica

ACS Poli a inceput meciul cu Buducnost Podgorica in formula  Coca- Nohai, Petrovic, Seroni, Marovic- Goge, Poparadu, Trandu, Balace- Boldea si Dina, iar dupa pauza, au intrat in teren ceilalti componenti ai lotului.
Golgheterul echipei timisorene, Nicu Boldea care are a marcat 7 goluri in turul campionatului, a inscris si singurul gol al partidei cu campioana Muntenegrului, in minutul 20.
Gruparea banateana revine in tara cu un bilant de 4 victorii si trei egaluri din meciurile disputate in Turcia. Iata celelalte rezultate inregistrate de banateni.
ACS Poli- Eyupspor (Liga a III-a din Turcia) 1-0 (gol: Balace)
ACS Poli- Khazar Lankaran 2-0 (goluri: seroni  si Balace)
ACS Poli– Netfchi Baku 2-1 (goluri:Poparadu  si Szekely)
ACS Poli- FC Magdeburg (liga a IV-a din Germania) 2-2 (goluri: Dobricean si Nanu)
ACS Poli – FC Tobol (Kazahstan) 1-1( gol: Szekely)
ACS Poli– Viitorul Constanta 0-0
Alte sapte amicale pana la reluarea campionatului
Echipa banateana va reveni in tara vineri seara, dar elevii in Velcea vor avea in continuare un program incarcat. Timisorenii vor juca inca sapte meciuri de verificare, dupa urmatorul program:
13 februarie: Vulturii Lugoj – ACS Poli (ora 15,00)
16 februarie: ACS Poli – Luceafărul Oradea (ora 12,00) – teren II stadionul ”Dan Păltinișanu” și ACS Poli – Banat Zrenjanin (ora 15,30) – teren Știința (baza I)
20 februarie: FK Smederevo – ACS Poli (ora 15,00)
23 februarie: Radnicki Nova Pazova – ACS Poli (ora 15,00)
27 februarie: Indjija – ACS Poli (ora 15,00)
2 martie: ACS Poli – FC Botoșani (ora 12,00)
CITESTE  SI : ACS Poli Timisoara, invincibila si in amicale. Banatenii nu au pierdut niciunul din meciurile de verificare disputate in stagiul din Antalya