ACS Poli, dublu test cu Udinese. 0-0 si 4-1 pentru italieni au fost scorurile inregistrate in cele doua jocuri de cate 60 de minute

Trupa lui Velcea a incheiat la egalitate jocul cu prima echipa a lui Udinese, joc in care Nuno Claro a aparat un penalty, iar in al doilea joc, banatenii au pierdut, 1-4, golul banatenilor fiind inscris de un brazilian venit in probe.
 Timisorenii s-au deplasat din cantonamentul din Austria pana la Manzano pentru  testul cu Udinese.
Banatenii au inceput  in formula: Nuno Claro – Nohai, Scutaru, Seroni, Marovic – Barbut, Poparadu, Trandu, Nicola – Boldea si Szekely. In minutul 20 portarul portughez a aparat un penalty executat de Muriel, iar dupa primele 60 de minute, cele doua echipe erau la egalitate, 0-0.
Pentru cel de-al doilea joc,  Udinese a schimbat garniturile, iar Velcea a pastrat o parte din titularii din prima partida, dar a  facut si cateva schimbari. Antrenorul timisorean i-a trimis mai intai in teren pe Belu, Moldovan, Nanu si portarul Coca, iar pe parcurs au mai intrat Petrovic, Bocsan, Rusu, Dragu, Ruiz si Luis Enrique, un brazilian sosit in probe la echipa timisoreana.  Acesta din urma a marcat  si singurul gol al banatenilor, in meciul castigat in final de italieni cu 4-1. Pentru Udinese au marcat: Widmer(de doua ori), Vydra si Maicosuel.